Partizan na mišiće, sa minimalcem u Litvaniju!

> 23:08

Vicešampion Srbije savladao je litvanski Trakai u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali će sve osim pobede vrlo brzo pasti u drugi plan. Partizan je slavio rezultatom 1:0 (0:0) zahvaljujući autogolu Justinasa Januševskisa, pa će u revanšu imati minimalnu prednost.

NE MOŽE NAM NIKO NIŠTA!

Prvo poluvreme je "bačeno u vodu" baš kao i u nedeljnom duelu sa Radnikom. Osim udarca Đorđa Ivanovića i nekoliko pokušaja centaršuteva Partizan gotovo da nije zaptretio rivalu.

Trakai je čak mogao do vođstva u 20. minutu, ali je lopta posle udarca sa nekih osamnaest metara završila tik pored stative.

Prelomni momenat utakmice viđen je u 53. minutu kada je Modestas Vorobjovas zaradio drugu javnu opomenu i ostavio saigrače na cedilu.

Crveni karton za igrača Trakaija pomogao je Partizanu "da prodiše", pa je vrlo brzo i pao gol koji je odlučio pitanje pobednika. Nakon kornera u 57. minutu Partizan dobija još jedan poklon u vidu autogola Justinasa Januševskisa

Od tog momenta domaćin počinje da pritiska rivala i u samoj završnici propušta nekoliko izglednih prilika za uvećanje prednosti.

Najbolju je propustio novajlija Rikardo Gomeš koji je sa nekoliko metara razdaljine uspeo da promaši iako su svi već videli loptu u mreži. Reprezentativac Zelenortskih ostrva išao je na loptu desnom nogom iako je samo trebalo da postavi levo stopalo, pa je odlična prilika otišla u nepovrat

Na kraju se može reći da je i ova pobeda Partizana zadovoljavajuća ali ćemo za sedam dana videti da li i dovoljna za plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: Sportske.net