Arsenal i Atletiko odigrali bez pobednika, Olimpikov veliki kapital

Čolo odoleo i sa desetoricom, Grizman zaledio Emirate, Marsej čekira karte za Lion

> 23:44

Fudbaleri Arsenala i Atletiko odigrali su večeras nerešeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige Evropa. Aleksandre Lakazet je doveo Arsenal u vođstvo u 61. minutu, a izjednačenje Atletiku doneo je Antoan Grizman u 82. minuta.

Gudurić odveo prvaka Evrope na fajnal four

Ekipi Arsena Vengera je posao na večerašnjem meču bio dosta olakšan na njenom samom početku. Šime Vrsaljko je već u drugom minutu zaradio žuti karton, a samo osam minuta kasnije i drugi, pa je ostavio svoju ekipu s igračem manje na terenu. Fudbaler Atletika je za tih 10 minuta na terenu postavio dva rekorda zaradivši najbrži žuti i najbrži drugi žuti karton u Ligi Evropa ove sezone. Vrsaljko se nije mirio s tom odlukom sudije, a strasti su se dodatno uzburkale kada je u 14. minutu zbog protesta crveni karton dobio i trener Atletika Dijego Simeone.

Arsenal je posle toga imao veliki broj prilika, ali nije uspeo da pogodi mrežu španske ekipe. Odbranu Atletika probio je u 61. minutu Lakazet. Vilšir je ubacio loptu u kazneni prostor, a Lakazet je glavom pogodio mrežu gostujuće ekipe.  U seriji napada Arsenala, Atletiko je stigao do izjednačenja, a strelac je bio Grizman u 82. minutu.

Fudbaleri Marseja su napravili veliki korak ka finalu u Lionu, pošto su večeras na svom terenu slavili protiv Salcburga 2:0. Golove za pobednički tim postigli su Florijan Toven u u 15. i Klinton N'Žije u 63. minutu. Asistent kod oba pogotka bio je Dmitri Paje.