Tim podno Vezuva do vrha napunio mrežu Kaljarija

Tako se osvaja skudeto, rapsodija Napolija na Sardiniji

> 23:06

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras u gostima Kaljari 5:0 u 26. kolu italijanske Serije A i tako, makar privremeno, uvećali prednost na liderskom mestu.

UEFA PROTERUJE RUSKI KLUB

Napolitanci su u gostima u potpunosti nadigrali Kaljari koji je sredinom prvog poluvremena imao jedinu dobru priliku na utakmici da dođe do gola, ali je Leonardo Pavoleti sa oko 15 metara šutirao preko gola. Gosti su brzo kaznili taj promašaj, pošto su do prednosti došli u 29. minutu pogotkom Hosea Kaljehona. Od tog trenutka, Kaljari nije ima rešenja za igru rivala, pa je tako Dris Mertens u 42. povisio na 2:0.

Kapiten Marek Hamšik je u 61. minutu posle lepe akcije povisio prednost svog tima, dok je Hose Kaljehon u 72. minutu iz jedanaesterca doveo svoj tim do 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Marko Rui u 90.

Napoli je prvi na tabeli Serije A sa 69 bodova, četiri više od Juventusa, čija je utakmica 26. kola protiv Atalante juče odložena zbog jakog snega u Torinu. Kaljari je 14. sa 25 bodova.