Šesticom do vrha!

> 20:42

Fudbaleri Bajerna iz Minhena u velikom stilu su se vratili na čelo tabele Bundeslige.

Ako je verovati onom ko je najbliži selektoru, smeši nam se kompletan sastav!?

Izabranici trenera Nika Kovača su na "Alijanc areni" prosto pregazili ekipu Majnca sa 6:0 u susretu 26. kola Bundeslige.

Tako je šampion Nemačke uspeo da zahvaljujući boljoj gol razlici potisne na drugo mesto Borusiju iz Dortmunda, koja je u subotu pobedila kao gost Hertu sa 3:2.

Od samog starta bilo je jasno da se igrači Majnca neće dobro provesti. Robert Levandovski je u trećem minutu zatresao mrežu gostiju posle centaršuta Davida Alabe, da bi Hames Rodrigez u 33. minutu postigao prvi od svoja tri gola na utakmici.

Odlično je šutirao sa desetak metara i zatresao mrežu, da bi sav posao oko pobede praktično bio gotov već u 39. minutu kada je Kingsli Koman odličnim šutem sa 17 metara u donji levi ugao zatresao mrežu za 3:0.

U nastavku, Hames Rodrigez je u 51. i 55. minutu postigao još dva gola. Prvi put je odlično šutirao sa 18 metara, da bi potom uspeo da prebaci istrčalog golmana gostiju Florijana Milera za 5:0.

Tačku na veliku pobedu stavio je u 70. minutu Alfonso Dejvis. On je bio snalažljiv u gužvi, odlično je reagovao na odbijenu loptu poslavši je u mrežu.