Arsenal se provukao, Junajted ubedljiv!

> 18:56

U 16. kolu Premijer lige, fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Fulam na domaćem terenu sa ubedljivih 4:1.

Osvanula zastava Zvezde u Tokiju!

Junajted je od samog starta pritiskao poslednjeplasiranu ekipu Premijer lige i jasno im stavio do znanja da želi da izađe iz krize.

Sve je odlično funkcionisalo u timu Žozea Murinja, a domaćina je u prednost doveo Ešli Jang u 13. minutu.

Njemu je asistirao Markus Rašford, koji je isto učinio i 15 minuta kasnije, kada je loptu dodao Huanu Mati. Španac je nastavio sa oduživanjem, te pred istek prvog poluvremena uposlio Romelua Lukakua.

Klaudio Ranijeri je u 46. minutu odlučio da izmeni srpskog golgetera Aleksandra Mitrovića, a umesto njega je ušao Kamara, koji je doneo jedini gol Fulamu na meču, sa bele tačke u 67. minutu.

Ipak, radost tima sa Krejven Kotidža nije dugo trajala, jer je Zambo Angisa dobio crveni karton samo minut kasnije.

Na konačnih 4:1 postavio je Rašford, igrač utakmice, na asistenciju Janga.

Arsenal se nekako izvukao protiv jedne od najgorih ekipa PL ove sezone Hadersfilda. Oni su napadali sve vreme, ali nisu bili preterano konkretni. Ipak, pobedu "tobdžijama" doneo je Toreira popularnim "makazicama" u 83. minutu, na asistenciju Pjer-Emerika Obamejanga.

Barnli i Kardif su svoje pobede ostvarili takođe minimalnim rezultatom. Barnli je savladao Brajton golom Džejmsa Tarkosvkog, dok je timu iz Velsa pobedu doneo Kalum Paterson, protiv Sautemptona.

Vest Hem i Kristal Palas odigrali su goleadu, ali su "čekićari", bez povređenog Marka Arnautovića, slavili sa 3:2.