Serija A - Sergej pogodio i asistirao

> 18:24

Lacio ubedljiv, SMS dobar.

Sve je spremno za 158. "večiti" derbi - Zvezda juri vrh, Partizan "opstanak"

Fudbaleri Lacija pobedili su sa 4:1 Đenou na domaćem terenu u petom kolu italijanske Serije A. Na meču istakao se srpski vezista Sergej Milinković-Savić koji je u pobedu svoje ekipe učestvovao sa golom i asistencijom.

Lacio je poveo u 7. minutu golom Felipea Kaiseda, koji je posle odličnog dodavanja Milinković-Savića glavom, samo natrčao na loptu i smestio je u nebranjeni deo mreže gostiju. Na 2:0 povisio je Čiro Imobile u 23. minutu, da bi na samom startu drugog poluvremena Đenoa prepolovila prednost rivala preko Pjateka.

Sergej Milinković-Savić je, posle uspešnog dodavanja, upisao i pogodak u 53. minutu, kada je još jednom pokazao svoje umeće igranja glavom. Centrirao je Senad Lulić sa levog boka, a Milinković milimetarski preciznim udarcem upisao svoj prvi pogodak ove sezone. Na konačnih 4:1 povisio je Čiro Imobile svojim drugim pogotkom.

Bolonja je na svom terenu iznenadila Romu i pobedila sa 2:0, a golove su postigli Federiko Matijelo u 36. minutu i Federiko Santader u 59. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nastupao je od 65. minuta za Romu. Udineze je takođe sa 2:0, samo u gostima, pobedio Kjevo, dok je nešto ranije danas Napoli sa 3:1 trijumfovao protiv Torina.