Fantastični Tadić, Dinamo remizirao, Videoton poražen

> 23:15

Fudbaleri Ajaksa su savladali Dinamo iz Kijeva rezultatom 3:1 uz maestralnu partiju Dušana Tadića.

FIFA uzela FS Urugvaja pod svoje

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić odigrao je fantastičnu utakmicu u pobedi svog tima protiv ukrajinskog predstavnika. Direktno je učestvovao kod dva gola (gol i asistencija) i tako bio jedan od najzaslužnijih što tim iz Amsterdama nosi veliku prednost u Kijev.

Domaći fudbaleri došli su do vođstva u drugom minutu kada je Doni van de Beek zatresao mrežu ukrajinskog kluba. Tadić je odlično primio loptu kaznenom prostoru i nesebično je dodao ka Holanđaninu.

Gosti su brzo došli do izjednačenja, pošto je samo deset minuta kasnije Tomaš Kedžora savladao golmana Onanu. Ajaks nije tu klonuo duhom, već je do kraja poluvremena postigao još dva gola. Prvo je Zijeh u 35. pogodio za 2:1, a potom je i Tadić, ispostaviće se, postavio i konačan rezultat. Reprezentativac Srbije odlično se pozicionirao i neometano u kaznenom prostoru postigao gol. Asistirao mu je Taljafiko.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obe strane, međutim promene na semaforu nije bilo. Revanš utakmica igra se za šest dana u Kijevu.

Fudbaleri Videotona nisu uspeli da sačuvaju mrežu u Mađarskoj na svom terenu. Klub koji sa klupe vodi Marko Nikolić, i u kome igraju Danko Lazović i braća Šćepović je poražen od AEK-a sa 2:1.

Krenulo je veoma loše za domaći sastav, pošto je Hušti u 23. minutu dobio crveni karton. Prednost igrača više AEK iskoristio je u 34. minutu kada je Klonaridis postigao gol.

Na 2:0 u drugom poluvremenu povisio je Anastasios Bakasetas (49), ali tračak nade za mađarski klub stiže u 53. minutu. Strelac drugog gola dobio je crveni karton i snage na terenu su se izjednačila.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Danko Lazović postigao je gol u 68. minutu i smanjio na 2:1, međutim to je bilo sve što smo videli od golova. Revanš se igra za šest dana u Grčkoj.

Zagrebački Dinamo se u prestonicu vraća sa pozitivnim rezultatom. Naime, hrvatski predstavnik je u Švajcarskoj remizirao sa Jang Bojsom koji je bio mnogo bolji rival.

Dinamo je prvi primio gol (Mbabu 2), ali su uspeli da preko Orsića izjednače na 1:1 (40) i ispostaviće se da je to i konačan rezultat meča. Jang Bojs je imao čak 21 udarac, od čega sedam u okvir gola, međutim golman Zagorac bio je odličan. Revanš se igra za šest dana u Zagrebu.

Revanš mečevi se igraju narednog utorka.

Enigma za sve - zašto je odsustvovao i da li će igrati protiv Totenhema?