Odigrano drugo kolo Lige šampiona

Liga šampiona - Real protutnjao kroz Dortmund

> 22:47

Derbi večeri bio je duel u Dortmundu, u okviru Grupe H, gde je Real slavio sa 3:1. Prvo veliko uzbuđenje dogodilo se u 14. minutu, kada je Serhija Ramosa pogodila lopta u ruku u kaznenom prostoru Reala, ali se sudija Kujpers nije oglasio.

Četiri minuta kasnije, Real je poveo. Karvahal je sa desne strane odlično centrirao za Gareta Bejla, a Velšanin je iz prve šutirao i volej udarcem savladao Burkija - 0:1.

Imao je Real još par dobrih prilik da uveća svoje vođstvo tokom prvog poluvremena, a što im nije uspelo tada, Madriđani su učinili posle pet minuta igre u drugom poluvremenu.

Akcija Bejla po levoj strani, centaršut ka Ronaldu, a Portugalac iz ''srca'' šesnaesterca pogađa mrežu za 0:2.

Ipak, nisu se predavali domaći, pa je samo četiri minuta kasnije Obamejang prepolovio prednost Reala, posle centaršuta Kastra sa leve strane - 1:2.

Više od toga, Dortmund večeras nije mogao, a pitanje pobednika rešeno je u 79. minutu, kada je Luka Modrić proigrao Ronalda, ovaj pobegao Topraku i iskosa sa desne strane šutirao u bliži ugao - Burki je nemoćan, Real je poveo sa 3:1.

U istoj grupi, Totenhem je kao gost savladao kiparski APOEL sa ubedljivih 3:0, a junak utakmice bio je trostruki strelac, napadač gostiju Hari Kejn. Kiprane je ''načeo'' u 39. minutu, a dotukao golovima u 62. i 68. minutu meča.

Posle drugog kola, Real i Totenhem imaju po šest bodova, Dortmund i APOEL su bez ijednog.

GRUPA H

Borusija Dortmund - Real Madrid 1:3
Obamejang 54. - Bejl 18, Ronaldo 54, 79.
APOEL - Totenhem 0:3
Kejn 39, 62, 68.

U Grupi E, Sevilja je još tokom prvog poluvremena stekla solidnu prednost protiv Maribora, zahvaljujući dvostrukom strelcu Ben Jederu.

Tokom drugog poluvremena gosti su odolevali do 83. minuta, a onda je Ben Jeder, ovoga puta iz jedanaesterca, postgao i svoj treći gol za ubedljivih 3:0.

Za to vreme u Moskvi, domaći Spartak je poveo protiv Liverpula prelepim golom Fernanda iz slobodnog udarca, a Kutinjo je doneo izjednačenje ''Redsima'' osam minuta kasnije, posle odlične saradnje sa Maneom - 1:1.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, pa je Liverpul i posle drugog kola bez pobede u Ligi šampiona, iako je večeras bio bliži trijumfu.

Marka Grujića nije bilo u konkurenciji za sastav Liverpula, dok je kod domaćih Marko Petković odgledao meč sa klupe za rezerve.

GRUPA E

Sevilja - Maribor 2:0
Ben Jeder 27, 39
Spartak Moskva - Liverpul 1:1
Fernando 23 - Kutinjo 31

U Grupi F, Napoli je zahvaljujući ranim golovima u prvom i drugom poluvremenu stekao dva gola prednosti, zahvaljujući Insinjeu i Mertensu, a gosti su priliku da se rezultatski vrate u meč prokockali u 68. minutu, kada Tornstra nije iskoristio jedanaesterac.

Samo dva minuta kasnije, Kaljehon je postigao i treći gol za Napoli i osigurao pobedu italijanskom predstavniku.

U samom finišu, gosti su stigli do počasnog gola, preko Amrabata.

Mančester siti tokom prvog poluvremena nije uspeo da slomi otpor ekipe Šahtjora, ali već posle tri minuta igre u drugom, De Brujne je pogodio za vođstvo ''Građana''.

Sredinom drugog dela igre Kun Aguero nije bio precizan sa bele tačke i tako propustio priliku da možda već tada reši pitanje pobednika. Nade gostiju potrajale su sve do 90. minuta, kada je Sterling postavio konačnih 2:0.

GRUPA F

Napoli - Fejnord 3:0
Insinje 7, Mertens 49, Kaljehon 70.
Mančester siti - Šahtjor 2:0
De Brujne 48, Sterling 90.

U Istanbulu, u okviru Grupe G, Bešiktaš je u prvom poluvremenu odradio ogroman posao, poveo je sa 2:0 protiv Lajpciga, a mrežu nemačkog tima pogađali su Babel u 11. i Taliska u 43. minutu.

Ovaj meč je sredinom drugog poluvremena bio prekinut zbog problema sa električnom energijom, ali je desetak minuta kasnije nastavljen.

Do kraja, domaći su bez većih problema zadržali tu prednost, pa posle drugog kola imaju maksimalnih šest bodova.

Porto je u Monaku poveo posle pola sata igre, golom Abubakara, a isti igrač je sredinom drugog poluvremena još jednom savladao Benalja, za 2:0 i ulogu junaka ovog meča. Pravi debakl 'Kneževima'' naneo je Lajun, pogotkom u finišu meča, za konačnih 0:3.

Ovim trijumfom, Portugalci su se iskupili za startni poraz od Bešiktaša i izbili su na drugo mesto na tabeli Grupe G.