Španija drugi finalista Evropskog prvenstva za mlade.

Saul Nigez za 21 minut het-trikom uveo Špance u finale!

> 23:25

Mlada reprezentacija Španije pobedila je Italiju 3:1 (0:0) u Krakovu u polufinalu Evropskog prvenstva. Španci su važili za favorite , a taj epitet opravdali su zahvaljujući sjajnoj partiji fudbalera Atletiko Madrida, Saula Nigeza. Saul je za 21 minut postigao tri gola i tako odveo svoju reprezentaciju u finale.

Prvo poluvreme je proteklo bez golvoa, a Donaruminu mrežu Saul je načeo u 53. minutu.

Samo pet minuta kasnije Italijani su ostali sa igračem manje, ali to nije sprečilo Bernardeskija da poravna rezultat u 62. minutu i pokaže zašto ga veliki evropski klubovi žele u svojim redovima.

Ipak nakon toga je ponovo na scenu stupio Saul i u 65. i 74. minutu ponovo matira Donarumu za konačnih 3:1.

"Crvena furija" će se u petak u 20:45 na istom stadionu za titulu prvaka "starog kontineta" boriti sa Nemačkom, koja je ranije danas posle penala savladala Englesku.