U terminu od 21 sati i pet minuta odigrano je sedam preostalih mečeva prvog kruga 1/16 finala Lige Evrope

LIGA EVROPE: Ibrin i Džekov šou, Banetov debi za zaborav!

> 23:21

Fudbaleri Mančester junajted slavili su na svom stadionu protiv ekipe Sent Etjena. Na kraju je bilo 3:0 (1:0) za Murinjove izabranike, koju su jedva "izvukli živu glavu" u prvom poluvremena od konstantnih napada Francuza, da bi u drugom delu u potpunosti kontrolisali meč.

Viljareal je na "Stadionu od keramike" ugostio Romu, a "Vučica" je slavila lakše od očekivanog sa 0:4 (0:1). Poveli su u 32. minutu preko Brazilca Emersona, ispostavilo se da je to bio jedini gol u prvom delu igre. Nakom 20 minuta igre u nastavku, najbolji strelac tima sa "Olimpika" ove sezone, Edin Džeko, povisio je na 0:2. Pokušao je Eskriba da prodrma domaćina uvođenjem Adrijana i bivšeg igrača Reala Čeriševa, ali ništa nije urodilo plodom. Igrao se 79. minut kada je Džeko postigao svoj drugi gol, a Bosanac je het-trik kompletirao u 86. minutu za konačnih 0:4. Roma se vraća kući sa velikom prednošću pred revanš u prestonici Italije.

Anderleht je neočekivano savladao Zenit na svom terenu, na kraju je bilo 2:0 (2:0). Oba gola postigao je krilni fudbaler domaćina Ačempong. U timu Zenita je na terenu od starta bio i Branislav Ivanovića, ali srpski reprezentativac neće po dobrom pamtiti svoj debi u dresu tima iz Sankt Petersburga.

Atletik Bilbao je na "San Mamesu" slavio protiv kiparskog APOEL-a posle preokreta, na kraju je bilo 3:2 (1:1) za Baskijce. Poveli su gosti golom Efrema u 36. minutu, ali je samo dva minuta kasnije isti igrač pogodio sopstvenu mrežu i poravnao rezultat. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Bilbao okrenuo golovima Aduriza i Vilijamsa.Konačan rezultat i postavio je Đanijotasa u smiraj susreta i tako doneo nadu gostima sa Kipra da u revanšu mogu da izbore plasman u narednu fazu.

U ostalim susretima Šalke je slavio na gostovanju PAOK-u u Solunu, ekipa iz Gelzenkirhena je slavila sa 0:3, u strelce su se redom upisali Burgštaler, Maks Mejer i Klas-Jan Huntelar. Bešiktaš je slavio na gostovanju u Izraelu, bili su bolji od Hapoel Ber Ševe sa 1:3. Poveli su gosti iz Istanbula autogolom Vilijama, da bi Barda poravnao rezultat do poluvremena. Čeik Tosun je vratio prednsot "Orlovima" na asistenciju Duška Tošića, a konačan rezultat postavio je bivši fudbaler Liverpula Rajan Babel.

Legija i Ajaks su odigrali 0:0 u Varšavi, meč je obeležio fudbaler "Kopljanika" Tete, koji je zaradio crveni karton u 84. minutu.