Roma se vratia na drugo mesto!

SERIJA A: Roma očitala lekciju Florentinu! (VIDEO)

> 22:55

Roma je u poslednjem meču 23. kola Serije A savladala ubedljivo Fiorentinu u Rimu sa 4:0 i vratila se na drugo mesto

"Vučica" se tako vratila na pobednički put posle poraza od Sampdorije u prošlom kolu (3:2), dok je ekipa iz Firence poražena nakon pet mečeva u nizu.

Džeko je u 39. minutu doveo Romu u vođstvo, nakon asistencije De Rosija, koji je uposlio i Facia početkom drugog dela igre, koji je duplirao rezultat, najavio pobedu i obezbedio domaćinu da mirno provede meč kraju.

Nakon pogotka Najngolana u 75. minutu nije više bilo dileme da Roma osvaja tri boda, dok je tačku stavio Džeko u 83. drugim pogotkom na meču.

Roma je posle ovog kola druga sa 50 bodova, ima četiri manje od lidera Juventusa, dok je Fiorentina osma sa 37 bodova.