Fudbalska reprezentacija Srbije upisala je očekivanu i ubedljivu pobedu nad Moldavijom i tri kola pre kraja kvalifikacija stigla jako blizu direktnog plasmana na Mundijal u Rusiji imajući u vidu i rezultat meča u Gruziji.

Srbija razmontirala Moldavce!

> 19:58

Prvi od četiri koraka je lagano pređen. Srbija je u Humskoj pobedila Moldaviju 3:0 (2:0) sedmom kolu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji naredne godine. Posle kiksa Republike Irske u Tbilisiju (1:1) izabranici Slavoljuba Muslina samo su na čelu D grupe pred "meč istine" u utorak (20.45) u Dablinu.

Nije naša reprezentacija imala problema sa skromnim Moldavcima. Već psle pola sata igre bilo je jasno da su tri boda upisana. Golove su postigli Mijat Gaćinović i Aleksandar Kolarov. U nastavku, fudbaleri Srbije "stali su na loptu", imala tersnku incijativu, ali nisu kidisali na gol gostiju. U mislima je bio duel sa Ircima u Dablinu koji bi mogao Srbiju da odvede na prag Rusije.

Prava stvar usledila je u dvadesetom minutu nakon jedne od mnogobrojnih akcija po boku kada je Aleksandar Kolarov uputio centaršut po zemlji. Na loptu je natrčao Filip Kostić, nije je dobro zahvatio ali je ona "legla" Mijatu Gaćinoviću koji je snažnim i preciznim udarcem šalje pod prečku za vođstvo Srbije od 1:0!

Pre nego što je Srbija duplirala prednost videli smo još nekoliko dobrih akcija i opravdano poništen gol Aleksandra Mitrovića iz 26. minuta ali je nedugo zatim Moldavija drugi put kapitulirala.

Akcija kojoj je prethodio drugi gol Srbije išla je po desnoj strani, Mijat Gaćinović je uputio centaršut po zemlji, a kao i kod prvog kola loptu je u mrežu smestio igrač koji se pojavio na drugoj stativi, ovoga puta je to bio Aleksandar Kolarov.

Napadač Njukasla nastavio je da rešeta u dresu sa državnim grbom i golom u 81. minutu postavio konačnih 3:0 za Srbiju čime je napravljena sjajna uvertira za duel sa Republikom Irskom u Dablinu.

Srbija se usled pobede nad Moldavijom osamila na vrhu jer je meč između Gruzije i Republike Irske u Tbilisiju završen nerešenim rezultatom, pa "Orlovi" putuju u Dablin sa 15 bodova, dva više u odnosu na svog narednog rivala.

Naredna utakmica u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji naš nacionalni tim očekuje već u utorak. Protivnik "Orlova" biće selekcija Republike Irske a ta utakmica će biti odigrana u Dablinu.

Spisak za Moldaviju! Muslin priredio iznenađenje!