Odigran veći broj utakmica 31. kola Bundeslige

Bajern nastavio teror, da li je ovo bila Pirova pobeda HSV

> 18:45

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima Hanover 3:0, u utakmici 31. kola nemačke Bundeslige, Hofenhajm je bio ubedljiv protiv Lajpciga, a važan trijumf u borbi za opstanak upisao je Hamburg. Golove za šampiona Nemačke postigli su Tomas Miler u 57, Robert Levandovski u 73. i Sebastijan Rudi u 97. minutu. Bajern je na prvom mestu na tabeli ima 78 bodova, dok je Hanover 13. sa 36.

Salah nastavio da piše istoriju

Istim rezultatom slavila je i Herta na gostovanju Ajntrahtu. Ekipa iz Berlina je do sva tri boda stigla pogocima Dejvija Zelkea, Metjua Lekija i Aleksandera Esvajna.  Herta je deveta na tabeli sa 42 boda, dok je Ajntraht sedmi sa četiri boda više.

Fudbaleri Hofenhajma su u gostima pobedili Lajpcig sa ubedljivih 5:2.  Dva gola za pobednički tim postigao je Mark Ut, u 14. i 59. minutu, a u strelce su se upisali i Serž Gnabri u 35, Pavel Kaderabek u 45. i Lukas Rup u 65. minutu. Oliver Bauman je u 59. minutu postigao autogol, a mrežu Hofenjahma pogodio je i Dajo Upamekano u 89. minutu. Hofenjahm je peti na tabeli sa 49 bodova, dok je Lajpcig šesti sa dva boda manje.

Fudbaleri Štutgarta su na svom terenu bili bolji od Verdera 2:0. Štutgart je deseti sa 42 osvojena boda, a Verder na 12. mestu sa 37. U derbiju začelja, fudbaleri Hamburga su na svom terenu savladali Frajburg 1:0 golom Luisa Holtbija u 54. minutu. Frajburg je na 16. mestu sa 30 bodova, dok je Hamburg 17. sa pet bodova manje.