Džeko ispisuje istoriju

NEZAUSTAVLJIVI DŽEKO: Ovim je preuzeo vrh liste strelaca Serije A!

> 23:27

Roma večeras upisala novu pobedu u Seriji A, a meč protiv Empolija ostaće upamćen i po oborenom rekordu legendarnog Frančeska Totija!

Posle Lacija, koji je kao gost savladao ekipu Sasuola (2:1), večeras je i Roma ostvarila novu pobedu u Seriji A.

''Vučica'' je u meču 30. kola pred svojim navijačima savladala ekipu Empolija sa 2:0, a u glavnoj ulozi bio je dvostruki strelac Edin Džeko.

Bosanskohercegovački napadač je vođstvo svom timu doneo pogotkom u 12. minutu, posle asistencije Ridigera sa desne strane, a prednost je duplirao posle 11 minuta igre u drugom poluvremenu, na centaršut Salaha - 2:0.

Ovim golovima, Džeko je preuzeo je vrh Liste strelaca Serije A sa 23 postignuta gola, ispred Andree Belotija iz Torina koji je 22 puta zatresao mrežu.

Ali, to nije sve! Džeko je istovremeno upisao i svoj 33. gol ove sezone u svim takmičenjima i tako nadmašio i legendarnog Frančeska Totija koji je u sezoni 2006/2007 postigao 32 gola u 50 odigranih utakmica. Zanimljivo je da ga je večeras upravo Toti zamenio u 73. minutu meča, a do kraja sezone Džeko ima dovoljno vremena i utakmica da svoj golgeterski saldo učini još impresivnijim.

Inače, večerašnjom pobedom Roma se učvrstila na drugom mestu na tabeli, iza Juventusa, a Empoli je sa 22 boda odmah iznad zone ispadanja.