Najbolji srpski plivač nije uspeo da odbrani titulu Evropskog prvaka

FINIŠ ODLUČIO ŠAMPIONA: Velja Stjepanović se okitio medaljom!

> 23:26

Najbolji srpski plivač ostao je bez zlatne medalje na šampionatu Evrope pošto je posustao u samom finišu trke na 200m slobodnim stilom.

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je srebrnu medalju na 200 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Londonu, pošto je deonicu prešao za minut, 46 sekundi i 26 stotinki. Stjepanović nije tako odbranio evropsko zlato osvojeno pre dve godine u Berlinu.

- Hteo sam bolje i brže, ali drugo mesto u Evropi je velika stvar. Hvala svima na ogromnoj podršci. Pružam ruku pobedniku - napisao je Stjepanović na Tviteru.

Zlatnu medalju osvojio je Sebastijan Fersuren iz Holandije, koji je deonicu prešao za 1:46,02. Bronzanu medalju osvojio je Britanac Gaj Džejms sa vremenom 1:46,42.

Stjepanović je vodio do samog finiša, ali je holandski plivač odličnom završnicom došao do zlata.

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je Stjepanoviću osvajanje srebra na šampionatu Evrope.

- Ovo evropsko srebro je, siguran sam, za Velju zagrevanje na putu ka olimpijskoj medalji. Sjajan uspeh i podstrek i za Velju i za njegov tim na kome im čestitam! Svaka čast Veljo - navodi se u čestitki ministra Udovičića.