U poslepodnevnom delu programa drugog dana Svetskog kupa u Duisburgu, srpski predstavnici izborili su tri finala

Još tri finala za srpske kajakaše!

> 19:48

Marko Dragosavljević prvo je obezbedio mesto u finalu jednoseda na 200 metara, discipline u kojoj je dvostruki prvak Evrope, pošto je pobedio u svojoj polufinalnoj trci.

Šansu da osvoji novu medalju, Dragosavljević će imati u nedelju od 09:57. Na kraju programa drugog dana Dragosavljević se plasirao i u finale jednoseda na 500 metara, pošto je u polufinalu zauzeo drugo mesto.

U istoj disciplini Stefan Vekić je u polufinalu zauzeo peto mesto, što mu je obezbedilo mesto u C finalu.

Osim finala u jednosedima, Dragosavljevića i Vekića trećeg dana Svetskog kupa očekuje još i trka u četverosedu na 200 metara u kojem će veslatisa Nebojšom Grujićem i Markom Novakovićem, koji su u Duisburgu trijumfovali u dvosedu na najkraćoj deonici.

Kristina Bedeč plasirala se u finale jednoseda na 1000 metara. Bedeč je mesto u finalu izborila pobedom u svojoj polufinalnoj trci. Finale u K1W-1000 vesla se sutra u 10:14. Osim toga, Bedeč će se poslednjeg dana drugog Svetskog kupa takmičiti i u maratonu na 5000 metara kojim i završava ovogodišnje takmičenje u Duisburgu.

Na žalost, četverosed na 1000 metara u sastavu Milenko Zorić, Dragan Hančovski, Stefan Vekić i Uroš Mitjev* nije uspeo da se plasira u polufinale, pošto je kvalifikacije završio na 8. mestu.