Srpski plivač na Svetskom kupu u Hongkongu osvojio dve medalje, srebro na 200 m slobodno i bronza na 200 m delfin

VELJA NASTAVLJA: Nova dva odličja Stjepanovića na Svetskom kupu!

> 10:12

Velimir Stjepanović posle osvajanja dve zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u avgustu nastavio je da beleži sjajne rezultate.

On je na Svetskom kupu u Hongkongu osvojio još dva odličja. U disciplini 200 metara slobodno okitio se srebrnom medaljom ostvarivši rezultat 1:45.44 minuta, dok mu je u disciplini 200 metara delfin pripala bronza, nakon što je deonicu prešao za 1:55.69 minuta.

On se takmičio i u Moskvi gde je osvojio srebro u disciplini 200 metara leđno, postavivši novi rekord Srbije - 1:55.84 minuta, a pripala mu je i bronzana medalja u disciplini 400 metara kraul (3:46.06).

Velja će imati još prostora za napredak, dobre rezultate i medalje, budući da u nastavku Svetskog kupa predstoje i takmičenja u Pekingu (24. oktobra), Tokiju (28. oktobra) i Singapuru (1. novembra).

Izvor: Mondo.rs