Aufiderzen, pao "srpski" zid u Berlinu

> 22:22

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem meču grupne faze Svetskog prvenstva od Nemačke sa 31:23.

Dončić se izjednačio sa Karmelom!

Izbranici Nenada Peruničića završili su na pretposlednjem mestu što znači da će u "Presidents cup" igrati za plasman od 17. do 20. mesta. "Orlovima" ostalo je još potencijalno dva meča do povratka kući, a sve će zavisiti od meča sa Bahreinom.

Ukoliko naša reprezentacija savlada Bahrein (subota), za sedamnaesto mesto igraće protiv pobednika iz duela između petoplasirane ekipa iz grupe C i D. Srbija je odigrala veoma dobrih 25 minuta meča, stalno je bila u egalu, međutim u završnici prvog poluvremena je popustila i Nemci su na pauzu otišli sa +14, 16:12.

Izabranici Kristijana Prokopa dobru igru s kraja prvog perioda igre preneli su u drugi. Igrali su zaista odlično i "ko dlanom o dlan" bilo je +10. Na petnaest minuta do kraja Nemačka je imala 26:16 i tu je praktično meč rešen.

Posle toga su naši protivnici krenuli da eksperimentišu, "Orlovi" su to iskoristili i došli na "samo" -5. Ipak, u završnici su Nemci postigli još nekoliko golova i meč je završen rezultatom 23:31

Najefikasniji u sastavu Srbije bio je Nemanja Ilić sa šest golova, dok je Nemačku predvodio Matias Muše sa pet pogodaka.