Novosađani nisu uspeli da naprave istorijski uspeh pošto su poraženi od prvaka Slovačke

VOJVODINA ISPUSTILA LIGU ŠAMPIONA: Tatran savladao Novosađane!

> 17:09

VOJVODINA - TATRAN PREŠOV 21:25 (10:15)

Meškov – Dvorana: Viktoria. Gledalaca: 3.500. Sudije: Baranovski i Lemanovič (Poljska). Sedmerci: Vojvodina 3 (1), Tatran Prešov 2 (2). Isključenja: Vojvodina 10, Tatran Prešov 12 minuta.

VOJVODINA: Arsenić, Živković 2, Orbović 3, Kankaraš, Todorović, Elezović 6, Perović, Veljković, Kukobat, Marjanović, Ranisavljević, Jovanović, Lazović, Nikolić 1, Ivanović 3, Datukašvili 3.

TATRAN PREŠOV: Krupa, Rabek 7, Kopko, Hrstka 1, Krok, Kristopans 4, Sodovji 2, Radlenko, Vernarski, Urban, Furlan 5, Cip 3, Antil 2, Kolpak, Petro 1.

Igrač utakmice: Oliver Rabek (Tatran).

Ni ovaj put Vojvodina nije uspela da ostvari san i plasira se u Ligu šampiona. Novosađani su u polufinalnom meču na kvalifikacionom turniru poraženi od Tatran Prešova 21:25.

Šampion Srbije je odlično otvorio utakmicu, poveo na startu 4:1 (10 minut), pa je trener Slovaka bio primoran da zatraži tajm aut ne bi li malo prodrmao tim.

Minut odmora je očigledno izuzetno prijao igračima Tatrana, jer su vrlo brzo uspeli da naprave seriju 5:2 i u 17. minutu stignu do izjednačenja 6:6.

Strateg Novosađana, Đorđe Ćirković je tada zatražio minut odmora, ali to nije delovalo dobro na njegove momke, jer su nastavili da srljaju, dok se protivnik prilično razigrao i do poluvremena stekao pet golova viška 15:10.

Ni u nastavku meča nije bilo ništa bolje. Slovaci su igrali strpljivo, čuvali prednost, na momente je i povećavali, a Novosađani su pokušavali da promene odbranu, Ćirković je dosta kombinovao ali ni to nije pomoglo njegovim izabranicima.