Odigrani mečevi 11. vikenda NFL

Šampion gazi redom, nezadrživi Iglsi, vatromet Čardžersa…

> 08:37

Lajonsi, Džeguarsi, Rejvensi, Redskinsi, Vajkingsi, Bakanirsi, Džajantsi ostvarili su pobede u nedeljnim mečevima 11. vikenda NFL sezone. U derbiju večeri Vajkingsi su savladali Remse 24:7, nošeni sa dva tačdaun trčanja Latevijusa Marija nastavili su da koračaju ka plej-ofu U stopu ih prate Lajonsi posle velike pobede kod Bersa 27:24, zahvaljujući dva tačdaun pasa Metjua Steforda i dva fild-gola Meta Pratera u drugom poluvremenu.

Iz trke su i definitivno ispali Pekersi koji su doživeli debakl na svom terenu od Rejvensa - 23:0. Bret Handil, zamena Arona Rodžersa, bacio je tri intersepšna, a Baltimor je ka pobedi nosio Džastin Taker sa tri fild-gola.

Donta Foreman je istrčao dva tačdauna u poslednjoj četvrtini za veliki preokret Teksansa nad Kardinalsima za 31:21 i četvrtu pobedu u sezoni, a Džeguarsi su naneli deseti poraz Braunsima - 19:7.

Iznenađenje večeri priredili su Džajantsi koji su šokirali Čifse 12:9 posle produžetka u Njujorku. Čifsi su fild-golom pet sekundi pre kraja izborili dodatni period, ali je Oldrik Rosas pogodio dva minuta pre kraja za tek drugu pobedu Džajantsa ove sezone.

Redskinsi su bili na korak od iznenađenja u Nju Orleansu, ali su Sejntsi slavili 34:31 posle produžetka. Meč je rešio Vil Luc fild-golom u dodatnom periodu. Prethodno je Dru Bris očajnu partiju sa dva intersepšna spasao tačdaun pasom za Alvina Kamaru minut pre kraja susreta za izjednačenje na 31:31.

Redskinsi su poveli 31:16 šest minuta pre kraja utakmice trećim tačdaun pasom Kirka Kazinsa, ali su imak poraženi šesti put u sezoni.

Malo je nedostajalo da se produžeci igraju i na Floridi, gde su Dolfinsi uspeli da u drugom poluvremenu nadoknade 13 poena zaostatka za Bakanirsima, koji u poslednjih sedam sekundi ipak postižu deset poena i stižu do trijumfa 30:20.

U večernjem programu Čardžersi su razbili Bilse, Sinsinati su nastavili agoniju Denvera, a aktuelni šampion Nju Ingland Petriots je ubedljivo slavio u Meksiku protiv Rajdersa, baš kao i nezadrživa Filadelfija u Dalasu.

NFL, 11. vikend: Čikago Bers –Detroit Lajons 24:27, Klivlend Brauns – Džeksonvil Džeguars 7:19, Grin Bej Pekers – Baltimor Rejvens 0:23, Minesota Vajkings – Los Anđeles Rems 24:7, Hjuston Teksans – Arizona Kardinals 31:21, Njujork Džajants – Kanzas Čifs 12:9 posle produžetka, Majami Dolfins – Tampa Bej Bakanirs 20:30, Nju Orleans Sejnts – Vašington Redskins 34:31 posle produžetka , Los Anđeles Čardžers – Bafalo Bils 54:24, Denver Bronkos – Sinsinati Bengals 17:20, Ouklend Rejders – Nju Ingland Petriots 8:33, Dalas Kaubojs – Filadelfija Igls 9:37.