Britanac u finalu Mastersa pobedio sunarodnika

Legendarni Roni osvojio Šangaj i 153.000 funti, sada je drugi na večnoj listi

> 16:38

Petostruki svetski šampion u snukeru Britanac Roni O'Saliven osvojio je danas Masters u Šangaju, pošto je u finalu pobedio sunarodnika Džada Trampa 10:3. O'Saliven je potpuno dominirao u meču, poveo je 7:0, Tramp je posle toga uspeo da veže dva frejma i smanji zaostatak, ali je do kraja osvojio samo jedan frejm i pretrpeo je ubedljiv poraz.

O'Saliven je osvojio 30. rangirnu titulu u karijeri i prekočio je na drugom mestu večne liste Džona Higinsa, koji je ostao na 29. Prvi je sedmostruki svetski prvak Stiven Hendri sa 36 titula.

Petostruki svetski prvak, koji će u decembru napuniti 42 godine, igrao je u četvrtom finalu ove godine i osvojio drugi trofej, pošto je bio najbolji na Otvorenom prvenstvu Engleske u Barnsliju, krajem oktobra. On će se posle osvajanja svog drugog trofeja u Šangaju, sa sedmog popeti na četvrto mesto svetske rang-liste, a sezonu je počeo kao 14. snukeraš sveta.

On je osim nagrade od 150.000 funti dobio dodatnih 3.000, pošto je napravio najveći brejk na turniru, od 144 poena. O'Saliven sada vodi u medjusobnom duelu protiv 28-godišnjeg Trampa 9:8. Tramp je treći put izgubio u finalu Mastersa u Šangaju, a poražen je deveti put u 17. finalu nekog velikog turnira.

On je plasmanom u finale zaradio 75.000 funti, a ostao je na drugom mestu svetske rang-liste iza Marka Selbija.