Čikago je slavio u prvom finalnom meču Stenli kupa, odigranom u Tampa Beju sa 2:1 i tako preuzeo prednost domaćeg leda

NHL: Jastrebovi ništa ne prepuštaju slučaju, odmah došli do brejka! (VIDEO)

> 08:48

Ako se po jutru dan poznaje, gledaćemo veličanstvenu finalnu seriju Stenli kupa. Tampa Bej Lajtingsi i Čikago Blekhouksi podelili u sjajan megdan, a posle velike 60-minutne borbe slavio je Čikago sa 2:1. Domaćin je poveo posle svega četiri i po minuta, preko Aleksa Kilorna. Niko ni sanjao nije da neće biti golova, sve do same završnice.

U 54. minutu Jastrebovi izjednačuju preko Finca Teuvo Teravainena, a isti igrač je dva minuta kasnije asistirao Antoanu Vermetu za pobedonosni gol i brejk već na startu serije.

Ova ekipa Čikaga, koju uspešno vodi Džoel Kvenevil, igra treće finale u poslednjih pet godina i oba prethodna puta je slavila 2010. i 2013. Sa druge strane ovo je Lajtingsima prvi okršaj za najveći pehar od 2004. kada su i jedini put u istoriji igrali za titulu i osvojili je pobedom nad Kalgarijem od 4:3.

Naredni meč igra se takođe u Tampi, u noći između ponedeljka i utorka.