Naši atletičari startovali furiozno na EP u Cirihu

Kolašinac, Amela i Tatjana u finalu, Bekrić u polufinalu!

> 11:01

Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac plasirao se danas u finale Evropskog prvenstva u bacanju kugle, pošto je u drugoj seriji zabeležio rezultat od 20,15 metara.

Ubedljivo najbolji rezultat do sada zabeležio je David Štorl sa rezultatom 20,76, što je 66 centimetara više od potrebnog.

Finale je na programu večeras, a plasman su do sada izborili i Tomaš Majevski, Georgi Ivanov, Borja Vivas.

Terzićeva je u svojoj kvalifikacionoj grupi na 1.500 metara imala drugo vreme, od 4:11.75 minuta, i imala je 11 stotinki zaostatka u odnosu na Abebu Aregavi iz Švedske.

Amela je imala ukupno deseto vreme, sa dve sekunde i 20 stotinki zaostatka u odnosu na Holanđanku Sifan Hasan, koja je imala najbolje vreme.

Iz svake grupe u finale su se plasirale po četiri najbolje takmičarke, kojima su se pridružile još četiri najbrže koje su sledile.

Jelača je već prvim hicem u bacanju koplja, od 60,26 metara, izborila finale, a imala je ubedljivo najbolji rezultat.

Norma za finale u toj discipline bila je 57,50 metara ili 12 najboljih rezultata.

Atletičar Srbije Emir Bekrić plasirao se danas u polufinale Evropskog prvenstva u Cirihu na 400 metara s preponama, pošto je završio kao drugi u svojoj kvalifikacionoj grupi.

Bekrić je deonicu završio za 49,82 sekunde. Reprezentativac Srbije kontrolisao je trku, a u finišu je želeo samo da završi među prva četiri, koliko je bilo potrebno za plasman.

"Zadovoljan sam trkom. Ovo su jutarnje kvalifikacije, pa su malo zahtevnije. Imao sam dobru grupu, gledao sam da budem u ravni sa (pobednikom trke Najalom) Flanerijem. Važno je da sam uradio sve ono što sam se dogovorio sa trenerom. Sutra je nova trka. Neka Srbija navija za nas", rekao je Bekrić.

Polufinale je na programu u sredu u 17:55, a finale u petak u 20:52.

Srbija za sada ima jako uspešan prvi dan takmičenja, pošto su kvalifikacije ranije uspešno prošli Asmir Kolašinac, Amela Terzić i Tatjana Jelača.

Do kraja dana nastupiće još troje reprezentativca Srbije.

Izvor: b92.net