U utakmici 34. kola hrvatskog prvenstva Osijek je na svom terenu savladao konkurenta za opstanak, Istru 1961 sa 1:0 (0:0), dok je Rijeka kao gost pobedila Zadar sa 2:0 (1:0)

OSIJEKU VAŽNA POBEDA: Rijeka gurnula Štimca i Zadar prema ponoru!

> 12:00

Strelac jedinog gola bio je Antonio Perošević u 47. minuti čime se iskupio za neiskorišteni 11-erac u nadoknadi prvog poluvremena.

Riječani su, ipak, do pobede u Zadru stigli golovima Balaja (45+2) i Samardžića (62).

Osijek je sa ova tri boda stigao na deveto mesto sa 33 boda, jednim manje od osme Istre 1961, a dva više od poslednjeg, desetoplasiranog Zadra na čijoj je klupi Igor Štimac. Poslednji sastav na kraju sezone ispast će u drugu ligu, pretposlednji će u kvalifikacije za ostanak, a osmi će zadržati prvoligaški status.

Dinamo je odavno osigurao 10. uzastopni naslov prvaka sa 84 boda, Rijeka je druga sa 72.