Fudbaleri Dinama ostvarili su dramatičnu pobedu u velikom derbiju 7. kola Hrvatske lige. Slavili su na Poljudu 3:2 protiv Hajduka, iako su gubili posle 90 minuta!

ČUDAN PREOKRET: Dinamo šokirao Hajduk u sred Splita!

> 19:31

Odigran je jedan od najuzbudljivijih hrvatskih derbija u istoriji. Činilo se da će Hajduk stićo do pobede kao i prošle godine u ovo vreme, a onda je Dinamo od 0:2 došao do 3:2 u sudiskoj nadoknadi i stigao do pete pobede u nizu protiv Splićana. Utakmica o kojoj će se mnogo pričati!

Utakmica na Poljudu počela je veoma otvoreno, a već u drugom minutu Sudani je izašao iskosa ispred Kalinića, ali je njegov udaraca splitski golman s lakoćom odbranio. Hajduk je brzo odgovorio "Modrima" i to na najbolji mogući način. U 8. minutu Tino Stiven Sušić sjurio se prema golu s leve strane, ušao u kazneni prostor i onda fantastičnim udarcem u suprotne rašlje matirao Eduarda.

Nakon postignutog gola, Hajduk je promašio penal, pošto je Eduardo nogom odbranio Mezgi.

Drugo poluvreme nije mogao početi bolje za Hajduk. U jednoj gužvi u 49. minutu najbolje se snašao Antonio Milić koji je snažnim udarcem ispod Eduarda zakucao loptu u mrežu te tako udvostručio prednost Splićana.

U 71. minutu "Modri" su konačno postigli gol. Sudani je proigrao Čopa koji je skrenuo loptu i prevario Kalinića te tako vratio neizvesnost u utakmicu. U samoj završnici prava drama. Činilo se da Hajduk kontroliše susret, ali u prvom minutu sudijske nadoknade Čop je dao svoj sedmi pogodak splitskom Hajduku otkad je obukao modri dres.

To nije bilo sve. U četvrtom minutu sudijske nadoknade čovek koji je došao na pozajmicu iz Mančester junajteda, Meksikanac Anhelo Enrikez postigao je gol glavom iz neposredne blizine, a Sudani upisao i treću asistenciju i doveo Poljud na rub očaja.

Izvor: tportal.hr