Rezultat u finalnoj seriji Istoka izjednačen na 2:2

NBA: Reptorsi se ne šale, opet tukli Lebrona!

> 09:00

Posle 10 uzastopnih pobeda u ovogodišnjem plej ofu Klivlend je doživeo i drugi vezani poraz, pa je Toronto izjednačio u finalnoj seriji Istoka na 2:2.

Reptorsi su ovaj put bili bolji na svom terenu 105:99 i zasluženo se vraćaju u Klivend s nadom da mogu do velikog finala NBA lige.

Domaćin je na poluvremenu vodio sa 16 poena razlike, ali su gosti uspeli da se vrate i na četiri minuta pre kraja dođu u vođstvo 96:94. Ipak, Reptorsi su meč završili serijom 11:3, koja im je donela trijumf.

Tvorci ove pobede bili su Demar Derozan i Kajl Lauri, koji su zbirno postigli najviše koševa otkad igraju zajedno. Prvi je ubacio 32, a drugi čak 35 poena, što je bilo sasvim dovoljno za pobedu na Kavalirsima. Demar Kerol je dodao 11, a Bizmark Bijombo devet, uz 14 skokova.

U ekipi Klivlenda najefikasniji je, očekivano, bio Lebron Džejms sa 29 poena, uz devet skokova i šest asistencija. Kajri Irving je postigao 26, a Kevin Lov dodao 10, odnosno Fraj 12, ali je sve to bilo dovoljno samo za drugi poraz.

Još sporta:

NA GRANICI LUDILA: Nećete verovati kako je fudbaler Sevilje sprečio kontru! (VIDEO)

NAJRUŽNIJA TENISKA KOMBINACIJA IKADA: Pogledajte šta Simona Halep nosi na Rolan Garosu! (FOTO)

PRESMEŠNO: Čedu pitali da li ulazi u Vladu Srbije, on počeo da priča o Mančester junajtedu!