ŠOK U NOVOM SADU!

> 22:25

Nemci opet bolji od "Orlova" - 81:88!

ŠTA SE OVO DESILO?! KAKVA JE OVO UTAKMICA BILA?

Gruzija je dobijena prelako, SPENS je bio dupke pun, atmosfera odlična, odlično otvorena utakmica, ali...

Nije Nemaačka dobila ovo utakmicu koliko smo je mi izgubili. Imali smo šest poena prednosti na nešto više od minut do kraja, pa je usledio Bobijev faul u napadu, pa Gagijeva lična greška nakon samo tri sekunde nad Šrederom za slobodna bacanja. Šreder je promašio drugo, ali je Bobi ušao ranije, te je Nemac ponovio slobodno bacanje posle kojeg sledi neshvatljiv potez jednog od najboljih naših igrača na večerašnjoj utakmici. Stevan Jelovac pod košem pravi nameran faul, laktom je udario Klebera i Nemačka stiže na 81:80, minut pre kraja.

Nakon toga sledi lako zakucavanje Cirbesa za vođstvo Nemačke, pa Šreder postiže nove poene za "plus tri".

Srbija je imala napad za izjednačenje, ali Vasa Micić baca "ciglu" za njegov 12. promašaj večeras.

Na kraju su izabranici Saleta Đorđevića očajnički pokušavali da stignu prednost praveći lične greške, ali ništa od toga. Na kraju utakmice 81:88 za Nemačku.

Boban Marjanović je bio najefikasniji u našem timu sa 22 poena i 11 skokova, Jelovac 19 poena i devet skokova, a Milutinov se zaustavio na 16 poenai četiri skoka.

Pobedničku ekipu pred vodili su Šreder sa 21, Kleber i Bencing sa po 16 poena.

Sada se prve tri selekcije iz naše grupe ukrštaju sa tri prvoplasirane iz Grupe H, a to su Grčka, Estonija i Izrael. Iz te novoformirane grupe tri prvoplasirane idu na Svetsko prvenstvo. Ovim porazom naša reprezentacija kao drugoplasirana prolazi u tu novoformiranu grupu. Ovaj poraz je otežao mogućnost "Orlova" da se nađu na Mundobasketu, ali smo i dalje u igri i sve je u našim rukama!