Srpski klubovi 1/1 - Zvezda na krilima Čovića slavila!

> 22:02

Košarkaši Crvene zvezde drugu fazu Evrokupa otvorili su pobedom na domaćem parketu protiv Limoža rezultatom 83:71.

Partizan ispustio šansu za brejk i pao u Viljnusu

Crveno-beli su upisali osmu pobedu u nizu u svim takmičenjima i potvrdili da su jedni od favorita za plasman u nokaut fazu drugog najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Zvezda je od početka do starta vodila i bez većih problema držala situaciju pod kontrolom, iako je u nekim periodima meča oscilirala.

Izabranici Milana Tomića gubili su samo na startu duela, a već su sredinom prve četvrtine preuzeli vođstvo i ubrzo došli do dvocifrene prednosti, koju su tek na trenutke ispuštali u prvih 20 minuta igre.

Na poluvreme se otišlo sa +8 za šampiona Srbije, zbog malog pada u igri - što defanzivno, što ofanzivno.

Taj period igre obeležile su dve sudijske odluke na štetu Zvezde - prvo je priznata trojka Hauarda koja nije trebalo da bude priznata, jer je isteklo vreme, a zaim je Majls igrao poslednji loptom, a to nije priznao, pa su sudije aut dodelile Limožu.

Francuzi su pogađali šuteve koje nisu u prvom poluvremenu, dok je Zvezdin napad stao. Tada je svoju dobru partiju podigao na novi nivo Boriša Simanić. Krilni centar je dominirao u skoku, delio blokade, pogađao šuteve i čak i asistirao.

Zvezda je u poslednjih deset minuta ušla sa samo plus pet, a ta prednost se brzo i otopila, pa je Limož stigao i do samo koša zaostatka. Nije izgledalo dobro po crveno-bele iako su vodili, gledajući igru i u napadu i u odbrani, ali je onda u igru ušao Filip Čović. Rezervni plejmejker Zvezde je dobio priliku i prelomio meč u korist svoje ekipe.

Čović je pogodio tri trojke u jako kratkom periodu, jednom je bio precizan i na ulazu, a delio je asistencije bez ikakvih problema, koje su njegovi saigrači često koristili, pa je na kraju i poneo epitet igrača utakmice gledajući trenutak u kojem je "povukao" i doneo pobedu svojoj ekipi.

Crveno-beli su na kraju samo pokušavali da pobede sa što većom razlikom, a poslednjih pet minuta se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje. Najefikasniji u Zvezdi bio je Bili Beron sa 13 poena, 12 je imao Čović, uz šesta asistencija, dok su po 11 imali Boriša Simanić i Majk Cirbes. Stratos Perperoglu je postigao deset, dok je Marko Kešelj imao devet.

Najbolji kod Limoža bio je Dvajt Hardi sa 20 poena, a pratili su ga Vilijam Hauard i Aksel Butej sa po 11 poena. Zvezda naredni meč u Evrokupu igra 8. januara protiv Unikahe u Malagi, dok Limož dan kasnije dočekuje Valensiju.

Mareja eleminisao Medvedev, Edmund ispao od 185. na svetu!

Prava bratska ljubav - Kupio klub i doveo brata koji i nije baš vešt sa loptom!

Loše vesti za Srbiju: Ronaldo se vraća u reprezentaciju