Partizan ispustio šansu za brejk i pao u Viljnusu

> 20:21

Košarkaši Partizana su izgubili u Litvaniji od Ritasa sa 80:74.

"Jokić je Medžik Džonson sa 2,18"

Crno-beli nisu uspeli da naprave brejk i pobedom započnu Top 16 fazu Evrokupa. Lošim šutem za tri poena u drugom poluvremenu i greškama u prelomnim trenucima, košarkaši Partizana nisu uspeli da slave u Simens Areni.

U prvom poluvremenu, gosti su dva puta imali -10, ali su oba puta uspevali da se vrate u meč visokim procentima šuta van linije 6,75. Tim Andree Trinkijerija je u prvom poluvremenu šutirao visokih 7/11, dok su u drugih 20 minuta postigli svega 2 trojke iz 15 pokušaja.

U drugom poluvremenu ništa novo. Litvanci su u poslednjem periodu imali 69:59, i kada se činilo da je utakmica gotova, crno-beli su uspeli da se vrate na 72:70. Međutim, tri propuštene šanse za vođstvo, uz dobru odbranu nisu bile dovoljne. Efikasnost je bila slaba u završnici pa su Litvanci na kraju zasluženo slavili.

Ritas je predvodio Dominik Saton sa 21 poenom uz po 5 skokova i ukradenih lopti, 14 je postigao Artsjom Parahuski uz 8 uhvaćenih, dok je 11 poena i 8 skokova imao Martinas Ehodas.

Partizan je predvodio Rade Zagorac sa 17 poena i 8 skokova, 15 je dodao Džok Lendejl uz 9 uhvaćenih lopti, 13 je dodao Vanja Marinković, dok je Aleks Renfro uz 7 poena imao 8 asistencija i 6 skokova.

U Grupi E, sutra će se od 18:30 sastati Alba i Monako. U narednom kolu, Partizan dočekuje Albu u hali "Aleksandar Nikolić" 9. januara.

Partizan i Zvezda kreću u osvajanje završnice Evrokupa!

Mareja eleminisao Medvedev, Edmund ispao od 185. na svetu!