Košarkaši Partizana NIS savladali su Ortez na turniru u Monpeljeu rezultatom 71:57 (18:14, 18:15, 16:11, 19:17) i tako obezbedili plasman u finale, gde će se sastati sa boljim timom iz drugog polufinalnog para Barselona -Asvel

PARTIZAN BOLJI OD SIMONOVIĆEVOG ORTEZA: Murić i Gagić najefikasniji! (VIDEO)

> 18:39

Francuski košarkaši su bolje startovali i imali vođstvo 6:2, koje su do kraja prve četvrtine preuzeli crno-beli i na prvi odmor otišli sa četiri poena prednosti 18:14. Druga deonica donela je izjednačenu igru i borbu na obe strane terena. Ortez je i stigao do izjednačenja 29:29, ali je "parni valjak" reagovao i u finišu prvog poluvremena napravio seriju od 9:0 za 36:29.

Već na startu treće deonice Partizan NIS strpljivom igrom stekao je dvocifrenu prednost, koja je sačuvana do ulaska u odlučujući period 52:40. Izabranici Duška Vujoševića nisu dozvolili iznenađenje u poslednjoj četvrtini i sigurno su utakmicu priveli kraju. Finale Apart Siti Kupa je zakazano za 21. septembar u 15.30 časova.

Kapiten Đorđe Gagić je bio najbolji u redovima srpskog šampiona sa 20 poena, dok je sa 12 debitovao Edo Murić. Deset poena ubacio je Boris Dalo. Najbolji pojedinac u protivnčikom taboru bio je doskorašnji kapiten Crvene zvezde Marko Simonović sa 20 poena.

Jedan od poteza koji je obeležio meč sa Ortezom na turniru u Monpeljeu je akcija koju je novi košarkaš Partizana, Edo Murić završio na efektan način!

Izvor: sportal.rs/telegraf.rs