Partizan ostvario veliku pobedu u derbiju sa liderom ABA lige Crvenom zvezdom Telekom, kojom je napravio veliki korak ka pozicijama 2 ili 3, čime bi izbegao gradskog rivala u polufinalu plej-ofa

RAZBIJEN LIDER: Partizan pobedio Crvenu zvezdu Telekom sa 77:63!

> 19:49

Kao i u prethodnom meču u Kupu Radivoja Koraća i sada je Partizan furiozno krenuo, prevashodno Saša Pavlović, koji je pogodio prvih osam poena, ali sa druge strane odlično igra i Čarls Dženkins, koji je košem u poslednjim sekundama prve četvrtine doneo prednost crveno-belima od 17:15.

Kako je krenula druga četvrtina, tako su i gosti počeli da prave razliku i sredinom ovog dela igre poveli su sa 31:24, a onda je krenula serija Partizana 14-2, inicirana zonskom odbranom, na koju crveno-beli nisu imali odgovor i na krilima Pavlovića i Mačvana došli su domaći košarkaši do pet poena prednosti na poluvremenu (38:33). Posebno je važan podatak da Bobi Marjanović i Čarls Dženkins imaju po tri lične greške.

Pravu dominaciju Partizan je prikazao u trećoj četvrtini, koju je dobio sa 21:8 i maltene prelomio veliki derbi. Kod pobednika najbolji su bili Saša Pavlović sa 19 i Milan Maćvan sa 15 poena. Kod crveno-belih Čarls Dženkins postigao je 20, a Markus Vilijams 14 pogodaka. Crvena zvezda Telekom i dalje je prva na tabeli ABA lige sa 21 pobedom i dva poraza, dok je Partizan sada na trećem mestu sa 16 trijumfa i sedam neuspeha.