Zvezda i dalje bez poraza - Pala i Cibona!

> 18:50

U 12. kola ABA lige u dvorani "Dražen Petrović" u Zagrebu, Crvena zvezda je savladala CIbonu sa 76:54.

Luka ponovo pogodio, Palas srušio Siti

Zvezda je uspela da pobedi pre svega zahvaljujući kontroli skoka, iako je izgubila čak 19 lopti i imala loš šut za tri poena.

Majkl Odžo je bio najbolji u Zvezdi sa 15 poena i deset skokova, efikasniji je sa 16 poena bio Bili Beron, a deset poena je imao i Stratos Perperoglu. U zagrebačkom timu, najbolji je bio Marko Ljubičić sa 17 poena, Igor Marić je imao 12, a ostali nisu "dobacili" ni do deset.

Cibona je vodila samo tokom prva četiri minuta meča kada je Marko Ljubičić pogađao, a njegov prezimenjak Krešimir skakao u napadu posle čega bi Cibona po pravilu poentirala. Prvo vođstvo Zvezdi donosi centar Maik Cirbes iz odbojke posle promašenog alej-upa 9:7 i od tog trenutka srpski tim je kontrolisao rezultat.

Beron je trojkom nakon toga doneo svom timu i 12:7, a prvu četvrtinu je do kraja obeležila dominacija Majkla Odža u reketu i Boriše Simanića u odbrani. Prvog igrači Cibone nisu mogli da zagrade, a drugi je svoj reket "zaključao" atraktivnim rampama.

Crveno-beli su posle deset minuta vodili 24:18, ali su tek na početku druge počeli da se odlepljuju. Nenadić prvo ide do koša, pa Simanić daje trojku i posle samo dva, tri napada u drugoj četvrtini, Zvezda odlazi na +11, 29:18.

Kada je Perperoglu nakon toga pogodio trojku od table činilo se da sve ide na ruku gostima. Usledio je katastrofalan period igre od 15. do 20. minuta kada su i jedni i drugi po principu "usluga za uslugu" ređali faulove u napadu, izgubljene lopte, greške i promašaje.

Perperoglu u kontri uz mnogo sreće pogađa za 38:25, da bi u finišu poluvremena proradio šut Markote i Marića koji trojkama smanjuju zaostatak, a Cibona na odmor između poluvremena ide sa prihvatljivih 38:31 u korist Zvezde.

Treća četvrtina je počela serijom novih grešaka. U prva dva minuta viđeno je čak pet izgubljenih lopti na obe strane i nula poena. Tek na isteku drugog minuta Reglend pogađa u prodoru, ali je grešaka bilo i posle toga. Marić je održavao Cibonu u igri trojkama, Odžo je bio dominantan u reketu, a Zvezda je održavala prednost do kraja treće deonice.

Neizvesnosti nije bilo ni u četvrtoj. "Cibosi" su počeli da komplikuju u napadu, njihovi ključni igrači su bili ili isključeni zbog ličnih grešaka ili opterećeni njima, pa mnogo potentnosti u napadu nije bilo. Velić je zbog toga na parket poslao nisku petorku koju Ljubičić sa četiri penala nije mogao da nosi sam do bilo kakvog preokreta.

Odžo je nastavio da hvata promašaje svojih saigrača u napadu, Markota i ostali su u reketu nastavili da ga fauliraju pa je stameni centar Zvezde postao i najbolji u svojoj ekipi.

Do kraja utakmice je prednost nastavila da raste i posle trojke Berona premašila je i celih 20 poena. Gilbert je to mini-serijom uspeo da smanji, ali neizvesnosti nije bilo i Zvezda posle 12 kola ima isto toliko pobeda.

"Bjelica je moj heroj, uradio je ono što ja nikada nisam mogao"

Amerikanka najmlađa skijašica u istoriji koja je stigla do 50. pobede!