Košarkaši Crvene savladali su Krku u Pioniru u derbi meču 8. kola ABA lige.

ZVEZDA SRUŠILA KRKU U FINIŠU: Crveno-beli maksimalni 85:78!

> 19:41

Zvezda je na čelu tabele posle sedam kola sa maksimalnim učinkom, dok je Krka četvrta sa skorom 5-2.

Crveno-beli u ovaj meč ulaze posle velike pobede u Evroligi protiv Kuče Laboral, a trener Dejan Radonjić upozoravao je da može doći do opuštanja.

Ovaj meč je početak paklenog ritma crveno-belih u narednih 20 dana. Radonjić je duel otvorio sa petorkom Vilijams, Blažič, Dangubić, Tajić, Marjanović.

Zvezda je krenula dobro, poenima Marjanovića i Blažiča povela je sa 4:0, ali je odgovorio Rojc na drugoj strani.

Teško je Krka dolazila do poena u prvoj deonici, ali ni Zvezda nije bila preterano raspoložena u napadu. Marjanović, Blažič i Dangubić bili su najraspoloženiji, a posle trojke Dženkinsa u 7. minutu prvi put je razlika bila dvocifrena – 19:7.

Dženkins je odmah preuzeo košgetersku ulogu po ulasku na parket, pa se razlika uvećavala iz minuta u minut. Bilo je maksimalnih +15 u 9. minutu, a Krka je uspela da smanji na 22:9 posle 10 minuta.

Mnogo bolje je Krka igrala u drugoj deonici, ubacila je i nekoliko trojki, a razigrao se Malkolm Armsted. Zvezda je u pojedinim trenucima igrala i previše nonšalantno, pa je Radonjić nakon nove trojke Armsteda u 17. minutu morao da zatraži tajm-aut (33:29).

Ni tu nije bio kraj serije Krke, Armsted je nastavio da briljira, pa je posle njegove nove trojke ekipa Aleksandra Džikića i povela – 36:35.

Do kraja poluvremena Krka je zadržala odličnu igru, pa je Zvezda imala samo poen viška nakon 20 minuta.
Uspela je Krka početkom drugu poluvremena da zadrži odličan ritam iz druge četvrtine. Imao je tim Aleksandra Džikića u par navrata i tri poena viška i bilo je očigledno da će Zvezda morati ozbiljno da se pomuči da dođe do pobede.

Zvezda je igrala sa dosta oscilacija, motivisani gosti su to koristili i imali su dva poena prednosti pred odlučujući period. Ipak, kvalitet crveno-belih u poslednjih 10 minuta dolazi do izražaja. Pre svih Blažić i Cirbes serijom poena odvode Lidera na nedostižnih +10. Na kraju, zasluženih 85:77. Crvena zvezda na taj način zadržala je maksimalan učinak u regionalnoj Ligi.