Iako je Vasilis Spanulis odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri, Olimpijakos je jedva savladao Neptunas 85:81, u trećem kolu Evrolige

OLIMPIJAKOS JEDVA, POBEDA LABORALA: Grci tek u produžetku savladali u gostima Neptunas!

> 22:15

Grčki tim je sjajnim šutem za tri poena stekao deset poena prednosti na poluvremenu, ali je domaćin imao nekoliko raspoloženih igrača te stigao do pola koša zaostatka u finišu.

Ipak, Spanulis, Petvej i Slukas su bili sugurni u penal završnici te obezbedili Olimpijakosu treću pobedu u takmičenju. Neptunas je doživeo drugi poraz.

Spanulis je imao MVP veče, postigao je 34 poena (5/10 dva, 6/11 tri) uz 7 asistencija i 5 skokova, za indeks korisnosti 34.

Košarkaši Laboral Kuče pobedili su na svom terenu Galatasaraj sa 91:90, pogotkom Ajversona na tri sekunde do kraja meča pri rezultatu 90:89. Šut za pobedu imao je Vladimir Micov, ali je nakon pokušaja iz teške pozicije, lopta skliznula niz obruč.

Ceo duel bio je izjednačen, a Galatasaraj nije uspeo da sačuva prednost od sedam poena koju je stekao na početku poslednje četvrtine, a koju su inicirali srpski internacionalci Zoran Erceg i Vladimir Micov.

Upravo su naši igrači bili najbolji u turskom timu – Erceg je postigao 24 poena (6-9 za tri)m uz pet skokova, dok je Micov meč završio sa 20 poena i 4 asistencije.

Na Tabeli D Grupe Olimpijakos jedini ima sve tri pobede, Crvena zvezda Telekom i Laboral Kuća imaju po dve pobede i poraz, slede Neptunas i Galataraj sa po pobedom i dva poraza i Valensija bez pobede u tri meča.