Košarkaši Žalgirisa zabeležili su prvu pobedu u Evroligi ove sezone trijumfom protiv Nižnjeg na domaćem terenu u drugom kolu grupe A - 97:63 ( 23:17, 25:7, 27:18, 22:21)

EVROLIGA: Žalgiris ponizio Nižnjeg!

> 19:51

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Paulis Jankunas sa 13, te Darijus Songajla, Robertas Javtokas i Džejms Anderson sa po 12 poena. U redovima Nižnjeg istakli su se Tejlor Ročesti sa 16 i Trej Tomkins sa 10 poena.

Litvanski tim je na početku prve četvrtine ostvario prednost od pet poena - 10:5, da bi do kraja prve deonice stigao i do "plus devet", kada je bilo 17:8, ali je ekipa iz Novgoroda uspela da smanji zaostatak, pa su u drugi kvartal ušli sa minusom od šest poena - 23:17.

Druga čevrtina protekla je u totalnoj dominaciji Krapikasovih učenika čija je prednost do poluvremena konstantno rasla. Na početku je tim iz Kaunasa imao prednost od devet poena, pa od 17, da bi završili drugu deonicu sa prednošću od 24 poena i tako praktično onemogućili Ruse, koji su u drugoj četvrtini postigli samo sedam poena, da se vrate u igru - 25:7.

Učinilo se da Nižnji možda i može do preokreta jer je u trećoj četvrtini smanjio prednost Litvanaca na 15 poena, ali je Žalgiris istog trena "dodao gas" i uz seriju 27:7 raspršio snove ruskog kluba o eventualnom preokretu. Treća deonica završila se rezultatom 27:18 u korist domaćih, koji su tada imali prednost od 33 poena. Žalgiris je u poslednjoj četvrtini uglavnom održavao ogromnu prednost, pa su na kraju završili utakmicu sa 34 poena razlike.
Litvanski klub posle ove pobede zauzima treće mesto u grupi A sa jednom pobedom i isto toliko poraza, dok je Nižnji četvrti sa istim učinkom.

Izvor: Sportal.rs