Simpsonovi sada omanuli - Meksiko ispao

> 18:00

Nejmaru više pritisak ne smeta! Golom i asistencijom odveo brazi u četvrtfinale!

"Dobri duh" ide u veći klub!

2' Dobra prilika za Meksiko. Šut Lozana boksovao je Alison u korner.

25' Odlična akcija Brazila. Nejmar sa peterca šutira, ali Očoa refleksno skida udarac. U nastavku akcije, Meksikanci su uspeli da se organizuju u odbrani i otklone opasnost.

30' Bila je to dobbra prilika za Meksiko, ali Vela šutira visoko iznad gola.

33' Žezus je u šesnaestercu oslobodio sebi prostor, povukao na levu stranu i šutirao u odlično postavljenog golmana Očou.

39' Slobodan udarac za Brazil sa tridesetak metara, Nejmar šutira direkno na gol, ali neprecizno.

POLUVREME BRAZIL - MEKSIKO 0:0

48' Korner za Brazil, Nejmar dodaje do Kotinja, koji solo prodorom vara dvojicu igrača i nalazi se u odličnoj prilici. Šutira dobro, ali ponovo Očoa pokazuje o kakvom kalibru golmana se radi.

51' GOL 1:0 za BRAZIL! Nejmar igra do Vilijana na vrhu šesnaestrca, utrčava unutra i niskim centaršutom uspeva da ga pronađe na dva metra od gola. Nejmar klizećim startom plasira loptu u nebranjenu mrežu.

58' Fantastična akcija Brazila. Kao na treningu kombinuju ispred šesnaesterca, nekoliko dodavanja i odličan šut Paulinja, koji Očoa fenomenalno brani.

60' Brza akcija Meksika kroz sredinu, vukao je dugo loptu Himenez, opalio po njoj sa 25 metara, ali je izblokiran. Lopta dolazi do Vele koji je odlično zahvata, šutira po sredini gola ali Alison na pravom mestu. Od svega samo korner.

71' Solidna akcija Meksika za novu priliku za izjednačenje. Ubačena lopta na peterac Brazila, koju Tijago Silva panično izbacuje napolje, a na nju naleće Gvardado, koji šutira sa 25 metara jako, ali biva izblokiran.

88' GOL! FIRMINO! Brza akcija Brazila preko Nejmara po levoj strani, u kontri tri na dva. Upošljava Firmina na desnoj strani, a njemu nije bilo teško da zatrese mrezu.

KRAJ BRAZIL - MEKSIKO 2:0