Subašić spasio Modrića i Hrvatsku!

> 23:04

"Vatreni" su nakon penal serije savladali Dansku i zakazali duel protiv Rusije!

"Vatreni" protiv "Vikinga" (sastavi)

2' GOL HRVATSKA 0:1 DANSKA! Posle dobro izvedenog auta i lopte ubačene u šesnaesterac golmana Subašića, dolazi do velike gužve u kojoj se najbolje snalazi Jorgensen, koji nekako uspeva da je proturi iza leđa hrvatskog golmana. Hrvatska 0 — 1 Danska

4' GOL! HRVATSKA 1:1 DANSKA! Jurnula je Hrvatska odmah napred posle iznenadnog gola Danaca, napravila dobru akciju po desnoj strani, ubacila loptu u šesnaesterac, koju je kapiten Danaca pokušao da izbaci, ali je pogodio svog saigrača u leđa, lopta dolazi do Mandžukića koji je zakucava u gol!

19' Ubačena lopta u šesnaesterac, Mandžukić je povučen za dres. Hrvati traže penal, ali argentinski sudija Pitana odmahuje rukom.

29' U jednoj akciji Hrvatska je imala tri šuta ka golu. Prvo je Rakitić dobro šutirao a Šmajhel odbio loptu, potom još jedan igrač, bez uspeha, da bi na kraju Perišićev šut završio daleko preko gola.

38' Slobodan udarac za Hrvatsku kod aut linije u liniji šesnaesterca. Modrić jako dobro centrira, Lovren najviši u skoku, ali ne uspeva da zatrese mrežu. Lopta prolazi metar pored stative.

42' Eriksen umalo da slučajno da gol. Šutirao je sa ivice šesnaesterca i pogodio prečku.

POLUVREME HRVATSKA - DANSKA 1:1

50' Danci su imali jednu solidnu akciju kroz sredinu, otvorili na levom krilu Brajtvajta, koji centrira, ali u petercu Subašić lako hvata taj „balon“.

84' Perišića je nekako našao prostora da šutira iz šesnaesterca, ali je lopta ipak otišla preko gola.

90'+ Korner za reprezentaciju Danske, Subašić boksuje, Brajtvajte iz prve na odbijenu loptu gađa prazan gol, ali neprecizan.

KRAJ REGULARNOG DELA HRVATSKA - DANSKA 1:1

95' Prva velika šansa za Dansku u produžetku, odličan prodor po desnoj strani, ali centaršut završava na desnoj stativi, gde nije bilo nikog da je zakači. U nastavku akcije, pokušaj centaršuta na peterac Subašića, ali Knudsena je izblokirao Lovren. Od svega samo korner.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA HRVATSKA - DANSKA 1:1

113' PENAL ZA HRVATSKU! Rebić je sam istrčao sa trideset metara ispred gola Šmajhela, Rebić ga prolazi, ali šut na prazan gol sprečava uklizavanjem Jorgensen. Modrić je izveo jedanaesterac, ali mu je Šmajhel uhvatio "živu".

KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA HRVATSKA 1:1. SLEDE PENALI!

U prvoj seriji smo videli po promašaj sa obe strane. Za Hrvatsku je promašio Badelj, a za Dansku Eriksen

Druga serija je prošla uspešnije, Kramarić i Kjaer su bili precizni 1-1

Treću seriju penala su izveli Modrić za Hrvatsku i Kron Deli za Dansku i obojica su bili precizni 2-2

U četvrtoj seriji smo opet videli dva promašaja - Šene za Dansku, a Pivarić za Hrvatsku.

Peta serija je otpočela tako što je Subašić nogom odbranio penal Jorgensenu, a Rakitić je rutinskim penalom obezbedio Hrvatskoj plasman u četvrtfinale.