Akinfejev je narodni heroj Rusije!

> 18:46

Rusija bolja posle penala!

Vaterpolisti Srbije šampioni Mediteranskih igara

11' GOL ZA ŠPANIJU 1:0! Nesrećno je Ignaševiča lopta zakačila posle centaršuta Asensija iz skraćenog kornera. Lopta ga je pogodila u nogu prilikom borbe za prostor sa Ramosom. Mnogo sreće za Španiju u toj situaciji.

36' Odlična šansa za Ruse! Šut Golovina sa ivice šesnaesterca, pored leve golmanove stative.

40' GOL ZA RUSIJU IZ PENALA 1:1! Lopta je pogodila Pikea u ruku u šesnaestercu Španije, te je sudija bez iole razmišljanja pokazao na belu tačku. Odgovornost na sebe preuzeo je Dzjuba. De Hea u jednu, lopta u drugu stranu i to je izjednačenje.

Iako smo videli dva gola u ovom poluvremenu, utakmica nije bila preterano uzbudljiva.

POLUVREME RUSIJA - ŠPANIJA 1:1

47' Alba šutira kolenom u suprotni ugao Akinfejeva, koji veoma sigurnom intervencijom hvata loptu.

74' Šansa Španije posle centaršuta iz slobodnog udarca Asensija, ali ruks odbrana to raščišćava.

85' Dve neverovatne odbrane Igora Akinfejeva! Prvo odličan šut Inijeste maltene uz samu unutrašnju stativu Akinfejev je uspeo da je odbije, na loptu je natrčao Aspas i šutirao u suprotni ugao, ali je Akinfejev i to stigao.

Španija je kontrolisala igru, imala veći posed, ali su bili bez ideje u napadu. Rusija se koncentrisala na odbranu tokom celog drugog poluvremena i na kraju je uspla da utakmicu odvede u produžetke.

KRAJ REGULARNOG DELA RUSIJA - ŠPANIJA 1:1

100' Asensio šutira sa 17-18 metara iz kolena, bez problema za sigurnog Akinfejeva.

109' Rodrigo na pola terena dolazi do lopte, stropoštava se ka šesnaestercu, dolazi do peterca, šutira jako iskosa posle driblinga, ali Akinfejev sa još jednom fantastičnom odbranom.

114' Španci traže penal zbog povlačenja nakon jednog centaršuta. Sudija se konsultovao sa VAR i pokazao da se utakmica nastavi.

BIĆE PENALA! RUSIJA ŠPANIJA 1:1!

Inijesta je prvi izveo penal i bio je precizan 1:0

Prvi penal za Rusiju je realizovao Smolov 1:1

Pike je ponovo doveo Španiju u vođstvo 2:1

Ignaševič je rutinski izveo penal i loptu plasirao u golmanovu levu stranu za 2:2

Akinfev je odbranio Kokeu penal! Ostaje 2:2

Golovin je doveo Ruse u vođstvo 2:3

Serhio Ramos za 3:3

Čerišev šutira po sredini gola i to je 3:4

Iago Aspas promašuje penal!

Na kraju je Rusija bila uspešnija nakon penal lutrije i otišla među osam najboljih reprezentacija na svetu!

Željko Brkić i Miloš Krasić ponovo sa Novosađanima!