Šah-mat Mesija!

> 23:13

Fudbaleri Barselone pobedili su Mančester junajted 3:0 i potvrdili plasman u polufinale Lige šampiona.

Ajaks na sedmom nebu - U polufinalu LŠ posle 22 godine!

Katalonci su nakon minimalne pobede na Old Trafordu, na svom terenu pregazili "Crvene đavole".

Junak je bio Lionel Mesi koji je nokautirao goste sa dva gola u roku od pet minuta sredinom prvog poluvremena, a trijumf je "overio" Filipe Kutinjo fantastičnim udarcem pola sata pre kraja.

Solskjer je iznenadio Valverdea agresivnim startom utakmice, Junajted je već u 36. sekundi pogodio prečku, kada je Pogba proigrao Rašforda, ali mladi napadač nije imao dovoljno sreće.

Imao je Junajted inicijativu još nekoliko minuta, a onda je doživeo potop zbog amaterskih poteza svojih igrača.

Barselona je povela u 16. minutu kada je Mesi ukrao loptu Jangu, "okrenuo" Freda, a onda sjajnim udarcem po zemlji "zavukao" fudbal u donji desni ugao pored nemoćnog De Hee.

Ako ovo De Hea nije mogao da odbrani, sledeći šut je morao. Ali on se obrukao. Opet je Mesi prošao kroz sredinu terena, šutirao skoro sa iste pozicije, opet po zemlji samo ovaj put ka desnoj stativi, golman Junajteda je potcenio njegov šut, pa mu fudbal prolazi kroz ruke, ispod tela u mrežu.

Barsa je u nastavku malo usporila ritam meča, ali je nastavila da kontroliše igru, Rakitić je vladao sredinom terena, Fred nije mogao da ga prati, da bi u nadoknadi vremena De Hea slučajno sprečio 0:3.

Razigrani Mesi je "okrenuo" Džonsa u sredini terena i utekao mu lako, predao loptu Albi na levoj strani kaznenog prostora, Brazilac je odmah odigrao paralelu na drugu stativu do Serđija Roberta koji sa svega nekoliko metara pogađa pravo u glavu De Heu!

Katalonci opet vrše pritisak nakon povratka s pauze, kružili su oko kaznenog prostora Junajteda, ali najbolju priliku propušta Mesi, Suares mu je servirao loptu, ali njegov volej blokira Jang i sprečava het-trik Argentinca.

Međutim, De Hea je u 62. minutu treći put kapitulirao, opet nije imao šanse. Sjajnim udarcem sa oko 20 metara matirao ga je Kutinjo i stavio tačku na ovaj meč.

Nekoliko minuta kasnije Mesi je zamalo postigao možda i gol sezone, izveo je "makazice" u kaznenom prostoru Junajteda, De Hea je samo pogledom ispratio loptu, ali na njegovu sreću ona odlazi pored stative u gol-aut.

Usledila su naizmenične izmene dva tima skoro na dva minuta, što je oborilo ritam meča, ali je Barsa i dalje imala kontrolu. Desetak minuta pre kraja Lingard je zapretio sa distance, ali je promašio ceo gol i to je bilo poslednje uzbuđenje na Kamp Nou.

Barselona će u sredu dobiti rivala u polufinalu, čeka revanš između Porta i Liverpula, koji će u sredu uveče (21h) braniti 2:0 sa Enfilda.

Stiže Amerikanac u Austriju - Salcburg dobija novog trenera!

Bivši fudbaler Zvezde izvršio samoubistvo!