Liverpul nastavlja - Redsi pred polufinalom!

> 00:06

Fudbaleri Liverpula pobedili su Porto 2:0 na svom terenu, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Ćolo voli "nedisciplinovane" - Atletiko krenuo u poteru za Ikardija!

"Redsi" su odigrali furiozno u prvih 45 minuta na Enfildu i lako stigli do dva pogotka.

S obzirom s kojom su lakoćom stizali do gol šansi, očekivala se i ubedljivija pobeda, ali su usporili u nastavku meča i ona je izostala.

Liverpul je dominirao, što pokazuje ukupan broj šuteva (15-8), ali je bio loš u završnici pa su tako oba tima imala po tri udarca u okvir gola, što ukazuje da je Porto izvukao i dobar rezultat kako je mogao da prođe.

Engleski velikan je na savršen način otvorio meč, poveo je bukvalno iz prve prave akcije, već u petom minutu susreta.

Mane je prošao po levoj strani, odigrao u kazneni do Fimina koji je uočio Nabija Keitu na ivici šesnaesterca, njemu u šut "ulazi" Militao, ali je on samo uspeo da prevari svog golmana Kasiljasa koji nije mogao da spreči put lopti u mrežu (1:0).

Rano primljen gol je pokosio goste, raspala je koncepcija Porta, pa je u narestavku meča bukvalno svaka akcija Liverpula bila šansa.

U 22. minutu Porto je imao dosta sreće, Salah je izdržao napad poslednjeg čuvara odbrane Porta, prevario je i Kasiljasa, ali je lopta prošla za malo pored stative.

Međutim, već u 26. je bilo 2:0. Henderson je poslao idealnu loptu za Aleksandar-Arnolda koji se sjajno ubacio po desnoj strani. On je odmah odigrao paralelu kroz kazneni na drugu stativu do Roberta Firmina kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju (2:0).

Porto se konačno probudio krajem prvog dela meča, ali Alison Beker sprečava gol Portugalaca dobivši u dva minuta dve situacije "jedan na jedan" sa Musom Maregom.

Desetak minuta pre poluvremena Firmino propušta priliku da dotuče goste, ali promašuje otvorenu šansu nakon centaršuta Hendersona sa desne strane. Međutim, već u 26. je bilo 2:0. Henderson je poslao idealnu loptu za Aleksandar-Arnolda koji se sjajno ubacio po desnoj strani. On je odmah odigrao paralelu kroz kazneni na drugu stativu do Roberta Firmina kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju (2:0).

Desetak minuta pre poluvremena Firmino propušta priliku da dotuče goste, ali promašuje otvorenu šansu nakon centaršuta Hendersona sa desne strane.

"Partizan je veliki kluba ali je bez novca"

Kada ti prezime nije u skladu sa okolnostima - Drinkvoter izazvao udes u alkoholisanom stanju!

Fener bolji od Gazijantepa - Kalinić i Jelovac sjajni!