Spartak nerešeno, Radnički pobedio!

> 23:16

Spartak sprečio kompletnu bruku - 1:1. Radnički deklasirao Gziru sa 4:0.

"Parni valjak" je pregazio Rudar

Iako je važila za apsolutnog favorita, ekipa iz Subotice danas nije to dokazala i odigrala je samo 1:1 protiv Kolerajna.

Perić je napravio veliku grešku, Mekoli je bio na pravom mestu, uspeo je da dovede goste u prednost od 1:0.

Posle penala u poslednjem minutu utakmice za Spartak je sprečio bruku. Savković je bio precizan i izjednačio rezultat.

Radnički je u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope nadigrao i ubedljivo savladao Gziru 4:0 (1:0) tako da već sada možemo da kažemo da će "Real sa Nišave" igrati u drugom kolu.

Domaći su na vreme otvorili protivnika, novajlija Radovan Pankov bio je najviši u skoku i glavom sproveo loptu pod prečku protivničkog gola za vođstvo Radničkog od 1:0.

Petar Grbić je pokazao da će biti veliko pojačanje za Radnički i upravo je on u 53. minutu sjajno prošao po desnoj strani i asistirao Haskiću koji je samo sproveo loptu u mrežu.

Drugi gol domaći su postigli u 53. minutu, a samo dva minuta kasnije pada i treći. Stanisavljević je bio asistent a Marko Mrkić strelac trećeg gola za tim Nenada Lalatovića.

Pet minuta pre kraja Nermin Haskić stiže do drugog gola na meču, a Radnički do četvrtog, poslednjeg u prvoj evropskoj utakmici koju je klub iz Niša odigrao posle 35 godina.