Brzo se derbi zaboravio: Zvezda rutinski u Lučanima

> 19:17

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima sa 3:1 u vanrednom 25. kolu Superlige Srbije.

Volton već odjavljen, Lebron "dovodi" Lua!

Crveno-beli su došli do pobede posle prekida trijumfalne serije remijem u 159. "večitom" derbiju protiv Partizana.

Mladost je upisala drugi uzastopni poraz u prolećnom delu šampionata, koji je otvorila sa dve pobede, ali ostala u gornjem delu tabele.

Crveno-beli su izašli sa željom da se dokažu posle remija sa crno-belima, a već u 15. minutu su došli do prednosti.

Filip Stojković, koji se našao na poziciji levog beka, oboren je u kaznenom prostoru rivala. Stojković je nadmudrio defanzivca Mladosti, a loptu je na belu tačku stavio El Fardu Ben i preciznim šutem matirao golmana domaćina Rosića za 1:0 za goste.

Mladost nije imala odgovor na pritisak crveno-belih, koji su bili željni drugog gola. Do takvog scenarija došlo je u 29. minutu, kada je Milan Pavkov preciznim šutem sa desne strane šesnaesterca povisio na 2:0.

Ekipa Neška Milovanovića je tek posle drugog primljenog gola pokazala znake života. Do najbolje prilike su došli u 36. minutu posle nespretne intervencije Ivanića i novog penala, ovoga puta u korist Mladosti.

Loptu je na belu tačku stavio Bojović, koji je ušao samo dva minuta ranije i, kako to obično biva u takvim situacijama, promašio penal. Zoran Popović je pročitao njegov udarac, koji nije bilo teško pročitati, i svačuvao mrežu svog tima.

Ipak, dobra igra ekipe iz Lučana se isplatila u drugom poluvremenu. Petar Bojić je nadmudrio kompletnu odbranu šampiona Srbije i izbio jedan na jedan sa Popovićem, kojeg je matirao udarcem glavom.

Mladost je dobru igru održavala još neko vreme, ali nije uspevala da dođe do izglednijih šansi. To je, u 70. minutu, iskoristila Zvezda, a gledoaci su mogli da vide čaroliju Marka Marina.

Nekadašnji reprezentativac Nemačke je namestio loptu na oko 20ak metara od gola protivnika, a zatim prelepim i "hirurški" preciznim šutem poslao loptu u mrežu Mladosti. Lopta se odbila o jednu i o drugu stativu, ali na kraju ipak završila iza Rosićevih leđa.

Marinov gol kao da je demoralisao domaće, koji nisu nastavili da pružaju otpor koji su pružali do tada, a crveno-beli su se zadovoljili sa rutinskih 3:1 i nova tri boda.

Zvezda u narednom kolu, 10. marta, dočekuje Zemun, dok Mladost ide u Niš, gde ih dočekuje zahuktali Radnički.

FIFA kao "neprofitna" organizacija - Ima čak 2,7 milijardi gotovinskih rezerva!

Mari najavio povratak na teren: "Želim da nastavim da igram, nemam više bola."

Klajvert: "Kakav dribling Dušana Tadića!"