Bod na startu SP - Srbija promašila napad za pobedu!

> 19:44

Rukometaši Srbije odigrali su nerešeno rezultatom 30:30 protiv Rusije u prvom kolu Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj.

"Ovaj čovek je neuništiv" - potpisao u 51!

Srbija je zabeležila remi u prvom meču na prvenstvu, koji može biti veoma bitan u borbi za drugu fazu takmičenja.

Izabranici Nenada Peruničića vodili su tokom većine duela, ali na kraju nisu uspeli da dođu do pobede. Debitant Lazar Kukić imao je šut za pobedu, ali mu je golman Rusa Grams nestvarno odbranio šut.

"Orlovi" su odlično počeli meč i imali prednost od tri gola već posle prvih deset minuta, ali su nesmotrenim odlukama u odbrani sebi zakomplikovali prvo poluvreme.

Sudije iz Norveške su "dominirale" i posle prvih 20 minuta Rusi su izveli čak devet sedmeraca, od čega su većinu realizovali.

Rusija je polako "topila" prednost "orlova" i u 24. minutu po prvi put na utakmici došla do prednosti. "Zbornaja" je održavala prednost u narednih pet minuta, ali je Srbija uspela da dođe do izjednačenja tri sekunde pre kraja golom Nikolića.

Drugo poluvreme počelo je efikasno kako je bilo i prvo, ali je Srbija prva preuzela kontrolu. Fantastičnom igrom i serijom golova i odličnih odbrana "orlovi" su timskom igrom došli do +4 na dvadesetak minuta do kraja duela.

"Orlovi" su igrali fantastično, što u odbrani što u napadu, ali je posle tajm-auta Rusije ta reprezentacija zaigrala dosta ozbiljnije i očas posla došla do samo -1.

U poslednjih 15 minuta ušlo se u egalu. Srbija je vodila, ali su Rusi stizali prednost. "Orlovi" su uspeli na četiri minuta do kraja da dođu do ogromnih dva gola razlike, ali kao što je do tada bio slučaj Rusi se nisu predavali. Stigli su do izjednačenja i nastala je prava drama u poslednjem minutu.

Pri vođstvu naših povredio se Nemanja Zelenović koji je uz pomoć saigrača izašao sa terena, a njegovu povredu iskoristili su protivnici koji su iz kontre došli do izjednačenja. Rusija je imala napad za vođstvo, ali se Srbija sjajno odbranila i na 30 sekundi do kraja došla do napada.

Lazar Kukić, debitant koji je do tog trenutka šutirao 4/4, bio je dovoljno hrabar da preuzme odgovornost u svoje ruke. Došao je do izgledne prilike, ali je golman Rusije nestvarnom reakcijom pokrio ugao i odbranio mu šut.

"Zbornaja" je imala osam sekundi da dođe i do pobede, ali nije uspela da uputi ikakav šut, te su ekipe podelile bodove i meč je završen sa 30:30.
Najbolji akter meča bio je Timur Dibirov. Nestvarni Rus je postigao 12 golova i samo jedanput promašio udarac i zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Novak: "Šokiran sam, on je veliki šampion i sa njim sam odrastao"

Veselo, veselo: Samo za tebe Beograđanko mala VIDEO