Žalgiris rasturio Dačku, Makabi prejak za Himki

> 21:11

Košarkaši Žalgirisa dočekali su Darušafaku u 28. kolu Evrolige i ubedljivo slavili u tom meču rezultatom 94:67 dok je Makabi bio od Himkija sa 76:71.

Ko je Darko Kovačević? Svojevremeno je odbio da igra za reprezentaciju, a sada...

Silno su otvorili ovaj meč izabranici Šarunasa Jasikevičijusa i postigavši 22 poena u prvoj četvrtini uspešno okončali prvi desetominutni period. U drugom kvartalu se njihova prednost samo uvećala pošto su je dobili sa 15 razlike i faktički već rešili pitanje pobednika.

U drugom poluvremenu se samo odrađivao posao, a zanimljivo je da je Žalgiris u ovom susretu pobedio u sve četiri četvrtine. Imali su 12 skokova više od turskog predstavnika, jednu izgubljenu loptu manje i 6 asistencija više.

Najefikasniji pojedinac je bio igrač Darušafake, Džeremi Evans koji je ubacio 14 poena i nije promašio šut za dva poena, baš kao ni Muhamed Bajgul koji je imao 11 poena.

Što se tiče pobednika, Brendon Dejvis ubacio je 13 poena, a Tompson, Volters i Milaknis po 12.

Tim iz Tel Aviva je bio bolji od Himkija. Utakmica u Podmoskovlju je bila veoma interesantna i nekako nesvakidašnja. Prvu deonicu je domaćin dobio prilično ubedjivo, pošto su ubacili 24 poena, a primili svega 15 za 10 minuta košarke, da bi se Makabi osvetio već u narednom kvartalu, dobivši ga rezultatom 25:15.

Tako je "Ponos Izraela" na veliki odmor otišao sa pola koša prednosti u odnosu na Himki, a Šved i Rol su bili predvodnici svojih timova.

U nastavku susreta, Himki je ubacio 32 poena za 20 minuta košarke, a primili su 36, pa se Makabi okitio novom pobedom, ovoga puta rezultatom 76:71. Makabi ostaje na skoru 13 pobeda i 15 poraza, dok je Himki i dalje ekipa sa jednocifrenim brojem pobeda, 9.

Najefikasniji na ovom susretu je bio već pomenuti Majkl Rol, koji je ubacio isti broj poena kao Aleksej Šved, 17. Ispratili su ih Džoni O'Brajant sa 16 i standardno Džordan Miki sa 14 poena.