Crveno-beli savladali španski tim

Zvezda još sanja TOP 8, prekinuta serija poraza pobedom nad Unikahom

> 21:10

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Malagu u Beogradu 80:76, u 24. kolu Evrolige. Zvezda je tako ostvarila 10. pobedu u tom takmičenju i zauzima 10. mesto na tabeli sa istim skorom kao i Malaga. Crvena zvezda će sledeću utakmicu u Evroligi igrati u petak, 9. marta protiv Barselone u Španiji.

Vranković ogorčen na FIBA

Najefikasniji u pobedi nad Malagom bio je Tejlor Ročesti sa 21 poenom, 13 je postigao Milko Bjelica, 11 Džejms Feldin, a 10 Branko Lazić.

Utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" pred oko 4.900 gledalaca počela je dobro po domaćina poenima Matijasa Lesora i Ročestija, ali vrlo brzo usledio je preokret u kom su prednjačili Džef Bruks i Dragan Milosavljević. Do isteka prvih 10 minuta vidjena je rezultatska klackalica. Zvezdu je nosio dobar šut za tri poena, dok je Malaga često do poena dolazila posle ofanzivnog skoka, pa je rezultat bio 24:24.

U istom ritmu igralo se u drugoj četvrtini, u kojoj su crveno-beli pojačali odbranu, ali je Unikaha uspevala da zadrži priključak. Zvezda je ipak pored nekoliko minuta lošije igre u napadu u završnici prvog poluvremena imala prednost od 40:37.

Serijom 7:0 crveno-beli počeli su drugo poluvreme kojom su prvi put na utakmici došli do dvocifrene prednosti, ali je Malaga uspevala da ostane u igri nošena Salinom. Zvezda je ipak u finišu treće četvrtine predvođena Enisom otišla do dvocifrene prednosti, ali je loš početak poslednje deonice, u kojoj više od tri i po minuta nisu postigli koš, donelo neizvesnu završnicu.

Malaga je uspela u poslednjih minut i po utakmice u Beogradu sa dva poena zaostatka, ali crveno-beli su uspeli da kontrolišu situaciju i na kraju dođu do 10. trijumfa, dva manje od osmoplasiranog Makabija.

Za Zvezdu na večerašnjoj utakmici nije igrao Nemanja Dangubić, dok je u ekipi Malage zbog povrede izostao najbolji košarkaš ove sezone Nemanja Nedović.

Boaće otkrio motive prelaska u Kintu: Jedan je Kapelo, a drugi...!?