Fudbalski klub Zemun pobednik je Kupa FS Beograda u sezoni 2014/2015. Na stadionu „Rajko Mitić“ Zemunci su pobedili ekipu FK Brodarac 1947 sa 5:1 (1:1).

ZEMUN OSVOJIO DUPLU KRUNU: Zemunci ubedljivo slavili u finalu Kupa FSB (FOTO)

> 11:05

Utakmicu je pratilo više od 1.000 gledalaca koji su imali priliku da posmatraju zanimljivu igru dva tima u kojoj su fudbaleri Zemuna pokazali mnogo više od borbenog rivala i u drugom delu utakmice stekli visoku prednost koja im je na kraju donela pehar pobednika Kupa FS Beograda. Kako su proteklog vikenda igrači kluba iz Gornje Varoši osigurali trijumf u Srpskoj ligi – grupa „Beograd“ i tako se vratili u Prvu ligu Srbije, ovaj uspeh doneo je i malu „duplu krunu“ za FK Zemun.

FS BEOGRADA: Termini odigravanja poslednja dva kola

Sredinom prvog dela ige Zemun je došao u vođstvo. Slobodan udarac je izveo reprezentativac Stefan Beko i neodbranjivo pogodio mrežu golmana Brodarca 1947 Lazarevića. Međutim, igrači Brodarca 1947 nisu se predavali i u poslednjim trenucima prvog dela su preko Ivana Lovrića izjednačili na 1:1.

U nastavku utakmice ekipa trenera Predraga Rogana se razigrala, akcije su bile ubedljive, a golovi su postizani u nizu. U periodu između 50. i 70. minuta još tri puta se zatresla mreža Brodarca 1947. Pogoci Raškovića u 52. minutu, Dimitrijevića u 57 minutu, pa još jednom Raškovića donose nedostižnu prednost za zeleno-plave i pošto je na semaforu pisalo da u 68. minutu Zemun vodi sa 4:1 sve je bilo jasno.

Motivi igrača Brodarca 1947, naravno, opali su u završnici, a snašla ih je i povreda golmana Lazarevića, pa je u poslednjim trenucima igre iskusni Dušan Đokić samo potvrdio uspeh Zemuna. Nastalo je slavlje na popularnoj „Marakani“. Igrači osvajača Kupa FSB su potrčali ka istočnoj tribini da proslave novi uspeh sa velikom grupom svojih navijača, a zatim je usledila ceremonija proglašenja.

Prvo je sekretar Organizacije fudbalskih sudija FS Beograda Miroslav Stojanović predao priznanja sudijskoj četvorci u sastavu Momčilo Marković, Uroš Stojković, Miloš Mihajlović i Dejan Gligorević. Oni su kao i delegat Radenko Stevović, koji je takođe dobio priznanje, bez greške obavili svoju dužnost u ovom finalu.

Zatim je generalni sekretar FS Beograda Jovan Šurbatović uručio pehar namenjen finalisti kupa, a primio ga je u odsustvu povređenog kapitena FK Brodarac 1947 Lazarevića njegov zamenik Miloš Zečević.

Posle toga je usledio onaj najlepši momenat ove utakmice, kada je član Izvršnog odbora FS Beograda Dušan Mrakić pehar namenjen osvajaču Kupa FS Beograda predao kapitenu FK Zemun Nikoli Vujoševiću. I Zemunci su to burno proslavili, da bi trenutak kasnije još jednom otrčali do svojih najvernijih navijača koji su im tokom čitave utakmice pružali snažnu i ubedljivu podršku i zajedno se radovali trofeju.

FK Zemun, kao predstavnik FS Beograda, nastavlja takmičenje u Kupu FS Srbije za sezonu 2015/2016.