U utakmici sa puno golova Brodarac 1947 je savladao IMR i tako se izjednačio sa "motoristima" na tabeli. Najzanimljiviji meč kola odigran je na Lionu, gde su gosti sa Dorćola u nadoknadi vremena došli do sva tri boda.

SRPSKA LIGA - BEOGRAD: "Brodari" ugasili "motoriste", goleada na Lionu!

> 12:38

Brodarac 1947 - IMR 4:2 (1:1)

"Brodari" su u finišu potopili "motoriste" kraj Starog sajmišta i sada su bodovno poravnati sa osvojenih 36 bodova. Izabranici Miroslava Čermelja su stekli prednost pogotkom najistaknutijeg aktera meča Bojana Miletića, a u samom finišu napadač gostiju Vukmirović je sa bele tačke poravnao rezultat pošto je čuvar mreže Marko Lazarević oborio Janjića.

U nastavku gosti iz Rakovice dolaze do prednosti preko dvostrukog strelca Vukmirovića i to je bilo sve od pulena Dragana Stevanovića. Nikolić je uspeo da poravna rezultat da bi Stojanović efektnim pogotkom primorao golmana gostiju Slavka Ćirkovića da po treći put vadi loptu iz mreže. Na tri minuta pre kraja, evro golom Lovrić je potvrdio ipak ubedljiv trijumf. Ovom porazu u mnogome je doprinelo isključenje napadača gostiju Aleksandra Jeftića koji je prestrogo isključen zbog drugog žutog kartona, odnosno crvenog kartona. Inače, bila je ovo 11. pobeda Brodarca 1947, debitanta u Srpskoj ligi - Beograd, a šesti poraz starijeg srpskog ligaša iz Rakovice.

Žarkovo - BASK 1:0 (1:0)

Pobeda Žarkovčana bila bi izražena sa većom razlikom da su napadači Dabić, Vojnović, Petković i Garić u uvodu bili precizniji, a odlično je branio i čuvar mreže gostiju, Marko Radić. Gol odluke postigao je Vojnović iz brze kontre na dodavanje štopera Stojanovića, koji je u finišu prestrogo dobio drugi žuti karton i put u svlačionicu. Obe ekipe bile su nezadovoljne suđenjem Bogićevića.

Turbina - Budućnost 1:1 (0:0)

Još jedno bledo izdanje "turbosa" ovog proleća na svom terenu. Gosti su bili bolji protivnik i bliži pobedi. Domaćin je dobro otvorio utakmicu, ali su gosti bili konkretniji i u 12. minutu igre dva puta pogodili prečku preko Jeličića i Jandrića. Pred kraj poluvremena, Petković je imao priliku da dovede domaćina do prednosti. U nastavku susreta, prodor Igora Stojanovića, sledi centaršut, nespretna intervencija Stojkovića koji u nameri da izbaci loptu iz šesnaesterca vara istrčalog golmana Nikolića.

Petnaest minuta kasnije, prodor rezerviste Lilića i centaršut u kazneni prostor domaćina. Predrag Janjić glavom vara odličnog golmana Bogosavljevića sa ivice peterca i postavlja konačan rezultat susreta.

Hajduk - Dorćol 2:3 (1:1)

Po sunčanom i lepom vremenu, odigrana je kvalitetna fudbalska utakmica koja je po igri prevazišla ovaj rang takmičenja. Do samog kraja duela nije se znalo ko će izaći kao pobednik. Gosti su prvi zapretili već u 25. minutu kada je projektil Mladena Preradovića sa 16 metara efektnom paradom zaustavio i loptu prosledio u korner golman domaćih Andrija Petrović.

Na 10 minuta pre kraja prvog poluvremena, gosti sa Dorćola stigli su do vođstva. Posle lepe akcije po desnoj strani, u listu strelaca upisao se Ilija Došen. Preciznim šutem po zemlji matirao je golmana domaćih Petrovića. Međutim, samo pet minuta je trajala radost gostiju, kada je Pantelić iskoristio odbijenu loptu u šesnaestercu i doneo izjednačenje fenjerašu sa Liona.

U nastavku ravnopravna borba na sredini terena. Ređale su se akcije i prilike na obe strane. Samo osam minuta pre kraja utakmice, "gaučosi" sa Dorćola stigli su po drugi put do prednosti preko napadača Filipovića - 1:2. Međutim, domaći se bude i stižu do novog izjednačenja posle odličnog kornera Bojovića, a kapiten Krneta je matirao golmana gostiju Kričkovca - 2:2. U sudijskoj nadoknadi vremena, rezervista i džoker Miloje Gavrilović, napravio je pravi slalom kroz odbranu domaćina i preciznim udarcem po treći put matirao golmana Petrovića i svome timu doneo vrlo važne bodove u borbi za opstanak, dok su domaćini jednom nogom u nižem rangu takmičenja. Organizacija utakmice po proceni delegata Srbobrana Ilića iz Ostružnice je zadovoljavajuća iz razloga što je gospodin Ljubomir Popović u više navrata ulazio iza klupa sa rezervnim igračima i kada je bio prekid igre, prišao je ponovo Popoviću i udaljio ga na tribine.

Službenim licima nisu isplaćeni putni troškovi, a sudijska trojka odlično je odsudila ovu izuzetno tešku utakmicu.

Izvor: Sport