Pobeda Zemuna, povreda golmana Kirovskog i prekid zbog navijača obeležili su bledo izdanje obe ekipe u utakmici na Dorćolu. Arbitar Masnikosa bio je prinuđen da prekine igru na sedam minuta zbog divljanja navijača. Meč obezbeđivalo oko 50 policajaca.

SRPSKA LIGA - BEOGRAD: Neredi na Dorćolu, poraz Teleoptika, IMT na četvrtom mestu

> 12:27

Dorćol - Zemun 0:2 (0:1)

Na Dorćolu je juče bilo svega samo ne dobrog fudbala. Mnogo nervoze sa dosta prekida u igri, te prekid igre od sedam minuta zbog navijača - ubacivali tvrde predmete u teren, i povreda golmana Zemunaca Kirovskog su glavne karakteristike prvog dela meča. Inače, ovaj meč je obezbeđivalo i oko 50 policajaca.

Zemunci su počeli vrlo dobro utakmicu, ali su se ubrzo i utopili u sivilo igre. U 6. minutu Đokić je imao solidnu priliku, ali golman Cvitkovac je pravovremeno istrčao i ušao u šut. Tokom 37. minuta Kirovski je posle intervencije pao preko dvojice igrača i zadobio povredu ruke, pa je hitno prebačen u bolnicu. Na samom isteku prvog dela igre, iskosa sa leve strane je centrirao Beko, a iskusni Đokić nije propustio priliku i postigao je gol.

Nastavak igre je bio totalno slab, a u prilog tome da igrači oba tima nisu imali ni po tri, četiri tačna dodavanja. U 76. minutu golman Dorćola Cvitkovac je loše reagovao u duelu sa Stevanovićem, a ovaj se sa odbijenom loptom ušetao u gol i tako skratio muke i obezbedio tri boda svojoj ekipi.

IMT - Teleoptik 1:0 (0:0)

Seriju sjajnih rezultata u drugom delu prvenstva fudbaleri IMT su nastavili i u derbiju kola protiv Teleoptika. Golom Petronijevića sa bele tačke, "traktoristi" su upisali nova tri boda i od ekipe koja se jesenas borila za opstanak, dospeli na četvrtu poziciju.

Po idealnim uslovima na terenu na Novom Beogradu, viđen je zanimljiv duel u kojem je pored već opisanog gola domaćina, bilo još nekoliko prilika na obe strane. Možda se više očekivalo od "optičara" koji imaju ambicije da stignu komšije sa Gardoša, ali su posle jučerašnjeg neuspeha kraj Hale sportova umanjili izglede da se od leta nađu u višem rangu. Na drugoj strani, sastav trenera Srđana Blagojevića i njegovog asistenta Dušana Đorđevića, nagovestio je da bi do kraja trke mogao da bude tvrd orah za sve rivale.

BASK - GSP Polet 0:1 (0:0)

Trenutak odluke dogodio se u 3. minutu nastavka, kada su "saobraćajci" jednu dobro organizovanu akciju ispred gola BASK pretvorili u gol. Krsmanović je dobro iskoristio asistenciju saigrača i šutem iskosa po zemlji savladao golmana Radića za 0:1.

Budućnost - Brodarac 1947 0:1 (0:0)

Budućnost je imala samo jedan jedini udarac prema golu gostiju i to preko Predraga Janjića koji je pogodio gornji deo stative i to je sve. Ni gosti nisu briljirali, ali su znali šta hoće i u 71. minutu sudija je dosudio čist penal za Brodarac 1947. Izvođač Nikolić poslao je golmana Nikolića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Rakovica - Hajduk 3:1 (1:0)

Domaći su do vođstva došli u 28. minutu. U finišu prvog poluvremena igrao se 45. minut, sporna situacija u kaznenom prostoru "motorista", levi bek Milošević igrao je rukom u svom šesnaestercu, ali pištaljka slabog sudije Nikolića se nije oglasila, a gosti sa Liona oštećeni su za čist jedanaesterac.

Železnik - Sopot 1:1 (0:0)

U 58. minutu Kočanović je sjajno izveo slobodan udarac sa 20 metara i savladao nemoćnog Manojlovića. Sedam minuta kasnije, posle centaršuta sa desne strane Antić se najbolje snašao i iz peterca uspeo da savlada golmana Rakića. Do kraja meča obe ekipe su napadale, ali su se njihovi bezopasni napadi završavali na 20 metara od oba gola.

Srem - Žarkovo 1:0 (0:0)

Klučni detalj na utakmici viđen je u 70. minutu kada je Stefan Jovanović, odbrambeni igrač Srema, izveo slobodan udarac iskosa sa oko 30 metara, a lopta preletela sve igrače i u gužvi, u kaznenom prostoru Žarkova, zakačila napadača domaćih Milana Simonovića, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu. Gosti iz Žarkova su imali svoje šanse za izjednačenje, najbolju u 83. minutu, ali je mreža ekipe Srema mirovala.

Radnički Obrenovac - Turbina 0:3 (0:0)

Raspoloženi Nemanja Ratković je za dva i po minuta, u nadoknadi vremena, sa dva evro gola matirao Obrenovčane. Sve što je bilo interesantno i dramatično odigralo se u tri minuta nadoknade, mada su gosti iz Vreoca ranije stekli minimalnu prednost. Najpre je Despotović iz povoljne pozicije pogodio prečku i odmah u polukontri stigla je kazna i preciznom levicom Ratković pogađa desni ugao gola čuvara mreže Radničkog Dikića. Tek što je prošlo nešto više od 60 sekundi, ponovo je sevnula precizna levica Ratkovića i lopta upućena sa nekih 20 metara završila je neodbranjivo u gornjem desnom uglu.