Na zemunskom Gradskom stadionu FK „Zemun“ je, tek posle penal serije, savladao ekipu FK „Stepojevac Vaga“ 7:6. U drugom polufinalu, na Starom Sajmištu na Novom Beogradu, srpskoligaš FK „Brodarac 1947“ ubedljivo je pobedio tim FK „Železničar“ sa 4:0.

KUP SRBIJE NA PODRUČJU FS BEOGRADA: Zemun i Brodarac 1947 u finalu!

> 11:35

Zemun - Stepojevac Vaga 2:2 (2:1), penali 5:4

U samom uvodu Zemun je stigao do prednosti golom Dimitrijevića, posle idealnog centaršuta Đokića. Vrlo brzo prednost Zemunaca je duplirana, po desnoj strani akciju je započeo Rodić, uputio dobar centaršut, na pravom mestu bio je Dušan Đokić i sa sedam, osam metara poslao loptu u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije domaći su mogli da reše konačan ishod ovog meča kada je Đokić uspešno izbegao ofsajd zamku, pobegao čuvarima i šutirao pored golmana gostiju, ali lopta je pogodila stativu, vratila se do Dimitrijevića, koji je šutirao pored gola. Imali su domaći još nekoliko prilika, međutim, nisu uspeli da povećaju prednost. U 36. minutu gosti su smanjili prednost posle dobrog pasa Stevanovića, Petrović je iskosa sa desetak metara savladao golmana Kirovskog.

U nastavku bledo izdanje domaće ekipe, a gosti su što je vreme odmicalo uspostavili ravnotežu i ozbiljno pretili. No, i pored toga domaći su propustili nekoliko prilika, najpre Đokić, zatim i Kotur, a u nekoliko navrata istakao se golman Aleksić. Dva minuta pre kraja, raspoloženi Perišić u kaznenom prostoru Zemuna se sjajno oslobodio čuvara i sa sedam, osam metara poslao loptu u mrežu, a svoju ekipu odveo u penal završnicu.

U penal seriji i jedni i drugi su pogađali, ali u poslednjoj seriji Perišić je slabo šutirao, a golman Kirovski panterskim skokom uhvatio živu loptu i odveo Zemunce u finale.

Brodarac 1947 - Železničar 4:0 (1:0)

Finalista kupa je i ekipa Brodarca 1947, juče znatno bolja i agresivnija od ekipe Železničara. Od početka meča "brodari" su dali do znanja gostima da im neće biti ni malo lako, pa je gol golmana Radojkovića stalno bio u opasnosti. U 29. minutu Čermelj je sa oko 20 metara iskosa sa leve strane izveo slobodan udarac, a lopta je u poluluku odsela u mreži.

Ulaskom u igru u drugom delu meča veterana Bunjevčevića, igra domaćina je još više dobila na kvalitetu. Pomenuti igrač je u 54. minutu odlično proigrao Nikolića, a ovaj bio precizan. Na scenu je u 77. minutu stupio Stojanović, kada je sa desetak metara oštrim šutem bio neumoljiv. Ponovo je stojanović u 81. minutu iskosa sa leve strane, efektnim lob udarcem savladao nemoćnog Radojkovića.

Izvor: Sport