Izabranici selektora Velibora Đurića su u finalnoj utakmici ovog tradicionalnog, međunarodnog takmičenja ostvarili pobedu nad kadetskom reprezentacijom Crne Gore od 2:1 i tako osvojili pobednički pehar.

Selekcija FS Beograda pobednik 4. memorijala “Josip Katalinski – Škija” u Sarajevu (FOTO)

> 11:49

Beograđani su na stadionu “Grbavica”, po teškom i snegom prekrivenom terenu, nadigrali crnogorske kadete koji su u subotu savladali domaćina, zajedničku selekciju Sarajeva i Istočnog Sarajeva, sa 2:0 plasiravši se na taj način u finale.

Oba gola za selekciju FS Beograda u 18. i 36. minutu dao je Matija Babović koji je sa četiri postignuta pogotka najbolji strelac ovog turnira. On je i u subotu protiv kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine takođe bio dvostruki strelac. Gol za Crnu Goru postigao je u 48. minutu Pavle Krstović.

Selekcija FS Beograda (1999. godište) je igrala u sastavu: Pilipović, Maksić, Vujanić, Petrović, Marković, Rakić, V. Ilić, Keča, Babović, Kovač i Ristivojević. Selektor Velibor Đurić pružio je šansu i M. Iliću, Rizniću, Manevskom, Rusiću i Budimiru.